Ліцензування медзакладів має перейти до самоврядних організацій, – юрист

Нова реформа охорони здоров’я передбачає дуальну систему управління: органу державної влади, наприклад, Міністерства охорони здоров’я та юридичної особи публічного права, наприклад, Національної лікарської ради.

Нова медична самоврядна організація перебере на себе частину владних функцій.

Про це сьогодні, 11 травня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Як перейти від державного адміністративного до державно-громадського управління охороною здоров’я. Що дасть медикам і пацієнтам лікарське самоврядування?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила президент ВГО «Фундація медичного права та біоетики», кандидат юридичних наук, доцент Ірина Сенюта.

За її словами, реформатори передбачають, що медична самоврядна організація буде займатися підвищенням кваліфікації лікарів та виконуватиме управлінсько-дозвільні функції. Наприклад, видаватиме та забиратиме лікарські ліцензії, стежитиме за дотримання лікарської етики та вирішуватиме конфлікти між пацієнтами і медиками.

– Мабуть, від держави до самоврядних організацій перейдуть функції ліцензування закладів охорони здоров’я. Але в державі немає такого стандарту, який би визначав стратегію реформи охорони здоров’я. Я не переконана, що в нас залишиться атестація лікарів в такому варіанті, як є, – каже Ірина Сенюта.

На її думку, ліцензії повинні отримувати не медичні заклади, а – лікарі.

– Дуже важливо, що буде реєстр лікарів, як зараз є реєстр адвокатів. Коли ви заходите у відкриту базу адвокатів, ви бачите, що є свідоцтво на заняття адвокатською діяльністю, чи воно не призупинене і за які порушення. Так буде і з лікарями. Там буде рейтинг, отже вони матимуть право на працю в кращих закладах, це буде впливати на їхнє фінансове становище і підвищення заробітної плати. Я, як пацієнт, зможу побачити, які санкції були вжиті до такого лікаря, – розповідає  юрист.

Також вона вважає, що програми, за якими будуть лікарі підвищувати свою кваліфікацію, повинні бути ліцензовані в такій самоврядній організації.

А, за словами Ірини Сенюти, створення такої організації, змусить лікарів відчути свою відповідальність як перед пацієнтом, так і перед своєю корпоративною спільнотою. 

Водночас, юрист зауважила, що зараз мова йде тільки про проекти законів, яких вже є кілька. І котрий з них буде проголосований і яким буде на виході ще невідомо.

Архіви