Ліси Львівщини відкрили для громадського контролю, – Дейнека

З 1 січня цього року вся деревина, яка заготовлюється державними лісогосподарськими підприємствами Львівської області, проходить через систему електронного обліку деревини. Все дерево відповідним чином маркується, а лісовози обладнані gps-навігацією.

Про це сьогодні, 14 січня, під час прес-конференції на тему: "Впровадження механізмів громадського контролю за веденням лісового господарства на Львівщині", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека.

– У нас є все необхідне обладнання, і ми бачимо, куди і коли поїхав наш лісовоз. А що стосується боротьби проти незаконного обігу деревини, то на державних лісогосподарських підприємствах запроваджено електронний облік деревини, – каже Анатолій Дейнека.
Відтепер усе, що діється в лісах Львівщини, буде висвітлено на сайті Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. Там буде також розміщена інформація про майбутні лісові вирубки, плани їхнього проведення, дозволи на цю діяльність та інше.

– Процеси, які відбуваються в лісі, часто невідомі громадськості. Але настав час, щоби те, що відбувається в лісі, стало доступним для громадського контролю, – запевняє Анатолій Дейнека. 

За його словами, така відкритість лісового господарства наразі є тільки на Львівщині.
– Відтепер кожна громадська організація, ЗМІ чи органи влади можуть ознайомитися із всією інформацією, яка стосується лісового господарства області та взяти участь у громадському контролі за тими процесами, які відбуваються у лісі, – каже начальник управління.
Для цього 1 грудня 2015 року Анатолій Дейнека підписав розпорядження щодо механізмів громадського контролю у лісогосподарських підприємствах Львівської області.

За цим розпорядженням, плани проведення вирубок оприлюднюються на сайтах обласного управління та державних господарських лісогосподарських підприємств.  І місцеві ради проводять громадські обговорення щодо вирубок.
– Наші працівники приходять у місцеву раду і розповідають про майбутні вирубки. Наші працівники розказують про доцільність заходів, про законні підстави проведення і про очікувані результати, – інформує Анатолій Дейнека.
Він зауважив, що обговорення проходять по-різному, але завжди дуже активно. Всі плани вирубок вже оприлюднені на сайтах лісгоспів та управління.

– Зараз проводиться обмір дерев і їхня таксація. І щоби не було зловживань, пропонуємо громадським активістам долучатися до проведення цієї роботи. Кожен бажаючий може зайти у відповідний розділ лісгоспу, там вказано контактну особу, зв’язатися з нею, долучитися до роботи та проконтролювати, – повідомив Анатолій Дейнека.
Інформація про призначених працівників для вирубування дерев також буде розміщена на вищезгаданих сайтах.

Також Анатолій Дейнека нагадав, що у лісі ростуть не лише дерева, але й гриби та ягоди. На їхній збір декому потрібно отримувати дозволи.
– Якщо збирають для себе, то дозволи не потрібні. А ось для промислових зборів – видаватимуть дозволи. І інформація про це також розміщуватиметься на наших  сайтах, – каже він.

За словами Анатолія Дейнеки, у відповідному розділі на сайті буде опублікована вся інформація про порушників-браконьєрів: що вони скоїли, чи сплатили штраф або на якій стадії перебуває справа про правопорушення.

Усю цю інформацію можна буде знайти на сайті Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства – www.lvivlis.com.ua/. 

Архіви