Львівщина показує рекордно низьку явку. Але львів’яни будуть тими, хто критикуватиме владу.
Про це сьогодні, 21 липня, під час відеомарафону «Львівщина обирає парламент», який відбувся у Львівському пресклубі, заявив представник партії «Голос» Роман Лозинський.
– Я пригадую 2014 рік, коли явка була 54 відсотки в Україні. Але на Львівщині вона склала 74 відсотки! Байдужість може зіграти ключову роль в цих виборах. І ті, хто виберуть, будуть визначати наше майбутнє. І хай би яким був результат виборів, хай він буде результатом не третини виборців, а – більшості, – закликає він.
Також він нагадав, що в Іспанії, до прикладу, передбачений штраф за неучасть у виборах. В Україні вибори – добровільні і не варто змінювати цей принцип. Варто мати політичну свідомість.
– Хоча більшість виборців – все ж свідомі. На дільниці, де я голосував сьогодні, стався випадок, коли член комісії помилково видав особі, яка змінила місце голосування, два бюлетені. Коли вона зрозуміла свою помилку, то забігла в кабінку і забрала ці бюлетені. Але замість того, аби їх знищити, поклала на стіл коло себе. І тут виборці, які очікували своєї черги до кабінки, почали вимагати, аби ці бюлетені знищили. І не заспокоїлися, поки цього не було зроблено, – розповів Роман Лозинський.
Завідувач кафедри політичних наук, керівник програми «Етика, політика, економіка» УКУ Юрій Підлісний прокоментував низьку явку виборців.
– За Арістотелем, брати участь у виборах має право тільки громадянин. Той, хто не взяв участь у виборах, не є громадянином. Той, хто не є громадянином, це – раб, – нагадав він.
Юрій Підлісний зауважив, що саме в Зеленського хотіли провести вибори саме в цей, літній, час.
– Саме вони хотіли швидкі вибори, щоби на хвилі популярності Зеленського захопити Верховну Раду. Не думаю, що його радники та політологи не прорахували низьку явку виборців. Вони переслідували свою мету – констатував завідувач кафедри політичних наук.
Обидва спікери зазначили, що суспільство мусить проаналізувати всі помилки цієї виборчої кампанії та провести місцеві вибори саме тоді, коли заплановано – восени 2020 року.
– Президентська сила має намір на хвилі популярності свого лідера серфінгувати у місцеві вибори. Якщо це станеться, то відбудеться узурпація влади цими силами. Згодом ці сили втрачатимуть свою популярність. Але вдіяти вже нічого не можна буде – всі вибори ми вже відбули, – вважає Роман Лозинський.
Завідувач кафедри політичних наук зауважив, що в Україні всі політичні партії – це олігархічні проекти.
– Ці олігархічні проекти вибудував ще Леонід Кучма, – вважає Юрій Підлісний.
Довідка
Мета проекту Львівського пресклубу “Інтерактивні відеодебати, відеодискусії і відеомарафон суб’єктів виборчого процесу з дотриманням гендерного паритету” – інформування мешканців і журналістів Львівщини та України про кандидатів у депутати Верховної Ради. Забезпечення комунікацій між виборцями, ЗМІ, експертами і кандидатами в народні депутати та їхніми командами для усвідомленого, якісного вибору нового парламенту. Підвищення рівня прозорості виборчого процесу та активізації і поліпшення діяльності ЗМІ. Паритетне представлення жінок-кандидаток для формування нового парламенту з дотриманням 30% квоти.