Львівська облрада вважає нецікавою інформацію про відпустки і зарплати своїх працівників

На сайті Львівської облради не оприлюднюється інформація про працівників облради – їх відпустки, фінансове забезпечення, оскільки вона захищена законом «Про захист персональних даних». Окрім цього, такого роду інформація не є цікавою для читачів.

Про це 29 лютого на засіданні «Як Львівська облрада оприлюднює свої нормативно-правові акти. Які документи і чому залишаються «за кадром»?» повідомила начальник юридичного відділу Львівської облради Марія Кедик.

«Не оприлюднюється інформація, яка відповідно до закону «Про захист персональних даних» не може оприлюднюватися без згоди тих осіб, яких вона стосується.

Це інформація про працівників обласної ради – про відпустки, їх фінансове забезпечення», – повідомила Кедик.

«Хочу вас запевнити, що серед тих розпоряджень (які не оприлюднені, – ЗІК) немає такої інформації, яка була б цікава користувачам», – вважає начальник юридичного відділу.

У той час експерти мають певні претензії щодо виконання Львівською облрадою закону «Про доступ до публічної інформації».

Як зазначила керівник проекту Центру громадської адвокатури Іванна Фединчук, на сайті Львівської облради немає рубрики про доступ до публічної інформації.

Окрім того, у рубриці «розпорядження голови Львівської облради» розміщені далеко не всі документи. «Розміщено документи №62, №94 і №101. Це відразу дає зрозуміти, що оприлюднені не всі розпорядження», – зазначила Фединчук.

Вона наголосила, закон «Про доступ до публічної інформації не обмежує доступ до документа загалом» – можна затушовувати прізвища, адресу, але документ має бути оприлюднений.

«Закон «Про захист персональних даних» не виправдовує той масив розпоряджень, яких немає на сайті», – сказала експерт.

Такої ж думки голова правління РГФ «Право і демократія» Андрій Бурий. Він зазначив, що назва документа, його номер, дата прийняття мусять бути оприлюднені. Для прикладу, так як оприлюднюються рішення у реєстрі рішень суду – без вказування прізвищ осіб. А на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів оприлюднюється інформація про притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності і вказуються прізвища порушників.

Керівник юридичного відділу Львівської облради назвала слушною пропозицію про розміщення на сайті всіх розпоряджень голови без зазначення прізвищ. «Я думаю, що я таку пропозицію донесу до керівництва облради. У найближчий час такі розпорядження будуть оприлюднені без зазначення прізвищ і, можливо, самого тексту документа», – сказала Кедик.

Експерти наголосили, що Інтернет – найпростіший і найдешевший спосіб оприлюднення інформації. «Чим більше документів публікується, тим менше буде подаватися запитів на інформацію. Це економить фінансовий і людський ресурс», – зазначила Фединчук.

Архіви