Львів’ян названо фінансово неграмотними

У містян — низький рівень фінансово-економічного освіченості. Такими є результати соціологічного опитування, яке провели у травня-червні цього року.

Участь у соцопитуванні взяло 600 респондентів віком від 16 до 36 років. Серед них — 50% осіб з неповною вищою освітою, 20% мали вищу освіту.

Понад 90% респондентів знають, що таке бюджет, 80% опитаних знають, що на бюджетні процеси можна впливати — поінформував Іван Кульчицький, президент ГО “Агенція Європейських Інновацій”.

Зі слів пана Кульчицького, 90% вважають, що громаді потрібно здійснювати монаторинг бюджетних процесів. До речі, це відбулось під час Євромайдану, коли люди почали більше звертати увагу на це.

70% опитаних хочуть впливати на бюджетний процес на Львівщині. Однак, згідно зданими соцопитування, лише 50% готові брати участь у здійсненні моніторингу бюджетного процесу у своєму регіоні.

“Лише 20% респондентів ознайомлені із звітом про виконання бюджетних коштів на Львівщині, 20% — із текстом ЗУ “Про  державний бюджет на 2014 р”, — говорить Іван Кульчицький. — Робимо висновок, що люди мають низьку фінансову грамотність. Тому потрібно в школах вводити дисципліни для підвищення рівня знань у цій галузі. Слід поставити акцент на те, якими конкретними інструментами громада може впливати на владу”, — говорить Іван Кульчицький.
Вивченню базових фінансово-економічних дисциплін, на думку пана Кульчицького, мають більше уваги приділяти й у вишах.

Ще одна пропозиція стосується чиновників. Представники громадської організації наголошують, що інформацію про виконання бюджетів потрібно висвітлювати у більш доступній формі для пересічних громадян.

Результати соцопитування і свої пропозиції агенція скерує в різні міста й у бюджетну комісію ВР.

Архіви