“КРУГЛИЙ” СТІЛ

«Співвідношення доходів громадян як ключовий елемент економічного та соціального розвитку України»

 

Організатор заходу: ГПО «Українська справа»

Індекс співвідношення доходів 20% найбагатших громадян країни і 20% найбідніших її громадян є тим об’єктивним макроекономічним показником, що характеризує баланс економічних інтересів та рівень соціальної справедливості і є, по суті, мірилом цивілізованості суспільства. У Швеції цей показник становить 3,5 до 1-го, Португалія – 7,3 до 1-го, в Японії 4 до 1-го. Сполучені Штати Америки 9 до 1-го. Мексика – 14 до 1-го. Бразилія – 24 до 1-го. Гондурас – 38 до 1-го. В Україні за різними оцінками (за повної відсутності офіційної інформації), цей показник знаходиться в межах 15 до 1-го – 40 до 1-го.

Які перспективи розвитку України за такого рівня співвідношення доходів (10 до 1 вже вважається критичним)?

Саме співвідношення доходів визначає не лише рівень життя в країні, не лише перспективи розвитку країни, але і рівень політичної культури, і рівень суспільної моралі. Співвідношення доходів громадян – це не лише співвідношення грошей в кишенях, це ще й співвідношення можливостей самореалізації.

Загрозливо високий рівень розшарування українського суспільства на більшість, що є на межі існування, та кілька відсотків дуже багатих, що розпоряджаються усім капіталом держави, дає підстави прогнозувати недалекі у часі хвилі протестів, які наочно зараз спостерігаємо на прикладі Єгипту.

Які можуть бути альтернативні шляхи вирішення ситуації? 

Тему презентує Володимир Ільків.

Учасники дискусії:

Антонищак А., Антоняк Ю., Вегера Ю., Ільків В., Іонов А., Корпан Б., Котис О., Коцюруба О., Крвавич Ю., Нагірний М., Сало О., Соловій М., Рутар С., Сеник М., Фітьо А., Чума Б., Федина С., запрошені, журналісти.

Модератор Софія Федина,

Кандидат політичних наук

Тел. (050) 98 97 440

Контактні телефони:

Офіс ГПО «Українська справа»: (032) 29 75 198

(050) 370 66 32 (Юрко Антоняк)

Архіви