Контрактником у ЗС України став громадянин Казахстану

Минулого тижня до служби у Збройних силах України зголосився громадянин Казахстану.

Про це сьогодні, 17 лютого, під час прес-конференції на тему: «Військова служба за контрактом», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив старший офіцер відділу комплектування та призову Львівського обласного військового комісаріату, майор Петро Сторожук. 

За його словами, цей громадянин іншої держави вже підписав контракт і тепер є військовослужбовцем-десантником. 

– На військову службу за контрактом приймають громадян України та інших держав, які не несуть загрозу суверенності нашої країни. До іноземців всі ті вимоги, що й до громадян України. Але вони підлягають ще спеціальній додатковій перевірці, – каже Петро Сторожук. 

Він наголосив, що є три види контракту. 

Перший укладають зі солдатами та старшинами на 3-5 років. Беруть на таку службу чоловіків до сорока років. 

Другий укладають до закінчення особливого періоду або до оголошення демобілізації, тобто до закінчення антитерористичної операції. В цьому випадку контракт укладають з чоловіками, які ще не досягли шістдесяти років. 

Третій укладають з тими, хто проходить зараз строкову службу та мобілізований і прослужив уже шість і більше місяців. Вони мають право укласти контракт на шість місяців. 

Кандидат-контрактник може обрати місце служби. 

За словами старшого офіцера відділу комплектування та призову Львівського обласного військового комісаріату, з січня цього року збільшилося і грошове забезпечення військових-контрактників. 

– Це залежить від посади, від вислуги років та військового звання. Солдат отримує від семи тисяч гривень і більше. Командир відділення – 8300-8600 гривень. У середньому від семи до десяти тисяч гривень, – каже він.

Також держава гарантує отримання житла або грошову компенсацію, якщо військовослужбовець винаймає його. Контрактників навчають у вузах без відриву служби або, навіть, надають можливість навчатися у вищих військових навчальних закладах та отримувати звання офіцера. 

Архіви