Клуб підприємців Львівської області розпочинає загальноукраїнський громадський exit-poll Податкового кодексу

26 липня 2010 року Клуб підприємців Львівської області відкрив незалежне обговорення проекту Податкового кодексу «Від КАТу (кодексу Азарова-Тігіпка) до Кодексу змін». До участі в обговоренні були запрошені підприємці, представники громадських організацій, політичних партій, експерти з різних регіонів України, усі небайдужі, які хотіли висловити свою громадську позицію та сформувати ідеологію майбутнього Податкового кодексу.

Проект Податкового кодексу, запропонований урядом, розкрив справжню сутність механізму функціонування владної системи, підкреслив декларативність заяв про послаблення податкового тиску та введення репресивних методів, де основним є податковий інспектор з необмеженими фіскальними повноваженнями.

Податкова реформа викликала гостру критичну реакцію у суспільстві.  На багатотисячному мітингу під стінами Верховної Ради України підприємці продемонстрували несприйняття проекту Податкового кодексу Азарова-Тігіпка (КАТ). Тому чинна влада змушена була відправити його на  всенародне обговорення. Але насправді – це зухвала та підла маніпуляція. Так зване обговорення проходить за участю підконтрольних громадських організацій. За результатами такого фальшивого аналізу вони заявлять, що ми, українські громадяни, погоджуємося на збільшення податкового навантаження та інші злочинні норми, передбачені у цьому кодексі: легалізація обшуків та допитів, збільшення прав податківців, подовження термінів перевірок і т.п.

Клуб підприємців Львівської області ініціював незалежне альтернативне громадське обговорення Податкового кодексу під назвою «Замість КАТу – Кодекс ЗМІН». Це своєрідний exit-poll для перешкоджання маніпуляціям громадською думкою.

Підсумком цієї роботи будуть такі  результати:

По-перше, формування ідеології майбутнього Податкового кодексу. Він повинен стимулювати розвиток економіки, а не бути інструментом для «здирання останньої шкури» з громадян-платників податків.

По-друге, інтеграція кодексу з іншими принциповими політичними рішеннями: обіцяні «податкові канікули» мають поєднуватись із суттєвим скороченням витрат на утримання влади. Недопущення соціального терору над населенням у формі збільшення ціни на газ, заборони зібрань громадян, дискримінації політичних партій у виборах до місцевих рад тощо.

По-третє, підприємці повинні бути готові захистити своє бачення Кодексу в день голосування за документ Верховною Радою України.

Клуб підприємців Львівської області звертається до всіх – не будьте байдужими до свого майбутнього! Візьміть участь в обговоренні і висловіть свою громадянську позицію до документу, за яким нам всім жити і платити податки!

Архіви