Юрист: Є непоодинокі випадки, коли бійцям АТО замість поранення пишуть побутову травму

Є непоодинокі випадки, коли бійцям АТО у медичних документах вказують не поранення внаслідок бойових дій, а самостріл (навмисне поранення самого себе) та побутову травму.

Про це 11 вересня під час прес-конференції «Правовий захист учасників АТО» у Львівському прес-клубі повідомила юрист Мирослава Дмитришин.

«Є непоодинокі випадки, коли учасникам АТО, які ризикували своїм життя або і поклали життя за незалежність нашої держави, не записують в його документах те, що мало би бути там записано. Натомість вказують самостріл, побутову травму. Чому так вчиняють медичні працівники – незрозуміло. Це є неморально і не по-людськи відносно до тих людей, які захищають нашу державу», – повідомила М.Дмитришин.

Юрист зазначила, що кожен лікар на основі своєї медичної практики встановлює вид поранення. Законодавством це не регламентовано.

«Військовослужбовці мають звернути увагу, що написано у медичних документах. Від цього залежить їх майбутній правовий статус у нашій державі. Тому елементарно варто подивитися у графі, де діагноз, що там написано. Якщо військовий побачить, що лікар написав йому щось не те – у той момент, того ж лікаря запитати, чому він так вчинив. У цій ситуації ще є можливість все поправити. Тоді процедура отримання статусу учасника бойових дій буде набагато простіша», – наголосила М.Дмитришин.

За словами заступника командира роти з озброєння, командира конвою 51-ї бригади 3-го батальйону Олександра Власенка, такі випадки трапляються досить часто.

«Я думаю, що це наказ зверху, тому що це відбувається не в одній військовій частині, а всюди. Я був поранений під Старобешеве. Звідси йшли атаки на Іловайськ. Вже тут в госпіталі мені відмовилися реєструвати поранення через те, що немає довідки, що я був поранений. Тобто у мене зараз просто хвороба.

Це непоодинокий випадок. У хлопця х моєї роти теж записано «побутова травма», хоча у нього вся рука в осколках», – розповів О.Власенко.

Він також наголосив, що більшість бійців в зоні АТО не знають своїх гарантій і пільг, навіть не знають, скільки вони має отримати грошей.

«Щодо мертвих – це окрема історія. Одна справа, коли є тіло загиблого. Інша річ, коли тіла немає. Відбувся вибух, але трупа немає. Тоді відмовляються реєструвати, що людина померла, хоча вся рота пише, що бачила це», – зазначив боєць.

Волонтер громадської ініціативи «Допоможи фронту» Ярослав Антоняк підтвердив, що є випадки, коли родичі загиблих не можуть отримати статусу щодо втрати годувальника, оскільки тіла загиблого немає – не встановлено факт смерті.

Архіви