«Ірокс» нарікає на виконком Львівської міськради за «спробу рейдерства»

Рішенням Львівського виконкому від 18 березня 2016 року за №180 управлінню освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради надано право замовити оцінку об’єкта нерухомого майна на вулиці Шевченка, 370-а, який підлягає викупу для суспільних потреб. Але проблема в тому, що це приміщення належить ПрАТ «Ірокс», яке ніколи не мало і не має наміру продавати своє майно.

Про це сьогодні, 27 травня, під час прес-конференції на тему: “Чому і як міська влада перешкоджає інвестору, який розбудовує соціальну інфраструктуру Львова”, що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив генеральний директор ПрАТ «Ірокс» Ігор Микичак.
– Цікаве рішення, процитую вам, – сказав іронічно Ігор Микичак. – «Для проведення оцінки нерухомого майна по вулиці Шевченка 370-а, що підлягає викупу для суспільних потреб реконструкції та будівництва дитячого дошкільного закладу, відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування», «Про відчуження земельних ділянок та інших об’єктів нерухомого майна», виконавчий комітет вирішив надати управлінню освіти функцію замовника на проведення оцінки майна загальною площею 2011 метрів квадратних, яке належить на правах власності акціонерному товариству «Ірокс». Після проведення оцінки подати на розгляд міської ради питання про викуп». 
За словами генерального директора, продавати цю будівлю "Ірокс" наміру не має.

– Ми придбали цей об’єкт у 1997 році в ПАТ «Конвеєрний завод». Будівля вже тоді була без вікон, без дверей, без комунікацій. Абсолютно знищена. Ми повністю провели посилення фундаменту, реконструкцію несучих стін, відновили дах, всі комунікації. Половина цієї будівлі використовується як дитячий садок. Інша частина – пекарня, яка забезпечує здобою мешканців Рясне-1 та Рясне-2, – розповідає  Ігор Микичак.
За його словами, якщо хтось хоче побачити, який вигляд мав цей садочок 20 років тому, коли його викупили, то він може поїхати на вулицю Виговського,1а, де розташована інша будівля дитячого садочка, але занедбана. 
– Повністю знищений об’єкт, всередині «бомжатник», сміття. А у нас збираються викупити цілком доглянутий об’єкт, навіть не провівши попередні перемовини. Хоча у влади по цілому місту таких перепрофільованих та зданих у оренду є більше, ніж половина, – каже генеральний директор ПрАТ «Ірокс».

Він вважає такі дії міської влади на чолі з мером нечуваним зухвальством. Таким чином, за його словами, мерія займається рейдерством, змушуючи інвесторів виконувати за свій кошт роботу, яку повинна виконувати вона за кошти, які сплачені громадянами до бюджету. А потім виконані інвестором роботи міська рада приписує собі.

– Ми неодноразово зверталися до міської влади з проханням вирішити питання прокладення дороги на вулиці Панаса Сотника. Так, це складна дорога, туди, в ті півкілометра, треба вкласти півмільйона доларів. Андрій Садовий пояснює, що місто всі гроші вкладає у трамвай на Сихові. Тому половину, 250 метрів цієї дороги, ми зробили за свій кошт. Іншу пропонуємо зробити міській владі. Проте замість цього вона збурює мешканців. Так, 17 травня на вулиці Шевченка 418, поблизу нашого об’єкта забудови, невідомі перекрили дорогу. Виявляється, «швидка» не може доїхати за викликом. Бо ми зробили внутрішньобудинкову територію, і освоїли лише 250 метрів із потрібних 500 дороги. Тому не до кожної секції будинку з магістральної дороги є доїзд. Роботу, яку би мало виконати місто Львів, виконуємо ми, – каже Ігор Микичак.

За його словами, зараз компанія «Ірокс» будує згідно з генпланом в Рясне-1- мікрорайон 25. Вже збудовано житловий будинок із 14 секцій, будують супермаркет, басейн, приміщення для ЖЕКу та дворівневі автостоянки.

Крім того, за словами юрисконсульта Ольги Бабій, ПрАТ «Ірокс» має декларацію про готовність об’єкта до експлуатації на вулиці Шевченка, 418, декларації про початок виконання будівельних  робіт на вулиці Величковського, 64,62,61,59.

Проте забудовник не виключає, що йому зараз будуть заважати проводити будівельні роботи. Так, за словами інженера-конструктора “Галичбудмонтаж” Людмили Клименко, минулого тижня мешканці Рясного-1 зчинили галас.
– Їм хтось сказав, що навпроти секцій 7 і 8 будуть споруджувати 9-ти поверховий будинок. Я приїхала і питала, хто ж їм таке сказав, але вони не змогли відповісти. Є затверджений генплан, згідно з яким там буде двоповерховий адмінкорпус з підземними боксами для автомобілів, – розповіла Людмила Клименко.

Генеральний директор ПрАТ «Ірокс» Ігор Микичак підозрює у цих збуреннях міську владу на чолі з мером. 
Уже традиційно після тих прес-конференцій, в ході яких її учасники критикують міську владу, прес-служба ЛМР розсилає офіційну позицію представників Ратуші. Сьогодні цього не було, мабуть, лише у зв’язку з великою кількістю заходів у Львові. «Щоденний Львів» опублікує повідомлення прес-служби ЛМР з приводу цієї конфліктної ситуації одразу ж після одержання його тексту.

Архіви