На сьогодні ще ніхто чітко не знає, чого варто очікувати з 1 січня 2016 року від податкової реформи. На жаль, існує дуже багато спотвореної інформації та багато різних варіантів, які пропонують різні політичні сили.
Про це сьогодні, 23 грудня, під час прес-конференції «Ризики для мікро, малого і середнього бізнесу у 2016 році. Як їх мінімізувати», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив керівник учбово-консультаційного центру розвитку бізнесу та оцінки майна при Львівській ТПП, віце-президент Роман Баран.
– На думку експертів малий і середній бізнес є дуже чутливим до будь яких економічних шоків. Причому як позитивних, так і негативних. Він дуже швидко реагує на зміни в економіці, оподаткуванні та на загальноекономічні правила гри, – каже він.
На думку Романа Барана, роль малого бізнесу у розвитку нашої економіки – це створення робочих місць, а не наповнення бюджету країни.
– Малий бізнес знімає з держави відповідальність за утримання громадян, він ніколи не рахує скільки годин працює в день. Але є великий ризик, що речі, які плануються в 2016 році, торкнуться малого та середнього бізнесу, – каже Роман Баран.
Він передбачає, що під приводом боротьби з підприємствами, які ухиляються від сплати податків, знищать велику частину підприємств, які є ефективними, створюють робочі місця і сплачують не такі великі податки як комусь би хотілося.
Також експерт нагадав, що з 1 січня наступного року підприємці та підприємства інших держав отримають ті ж преференції, які мали українські підприємці на їхньому ринку.
– Треба пам’ятати, що в умовах, коли асоціація з Євросоюзом діяла тільки в односторонньому порядку, тобто українські підприємці отримували преференції на зовнішніх ринках, то іноземні підприємці на українському ринку таких переваг не отримували. Але з 1 січня вони матимуть ті ж самі преференції, – каже він.
За словами Романа Барана, в країнах Євросоюзу існує дуже сильний механізм підтримки підприємств у вигляді фізичних коштів, які отримує підприємство як доплату за впровадження нових товарів чи чогось іншого. Натомість наші чиновники планують збільшити податковий тиск.