Є негласна вказівка журналістів та волонтерів в зону АТО не пускати, – журналіст

Про це сьогодні, 26 січня, під час он-лайн інтернет-відеомосту між Львовом і Харковом на тему: «Медіа і війна: які стандарти журналістики найчастіше порушують ЗМІ, що пишуть про АТО, у Харкові та Львові?» заявив головний редактор львівської газети «Ратуша» Микола Савельєв.

– У суботу на блокпосту в Карлівці, це недалеко від Тоненького, прикордонники, які вже стоять там, сказали: “Есть указание прессу в зону АТО не пускать”. Я кажу: “Сказали, що будуть робити якісь там прес-карти”. У відповідь: “Вот с пресс-картами и не пускать”, – переказує він свою розмову з військовими.

За його словами, слід очікувати обмеження в’їзду в зону АТО як журналістів, так і волонтерів.
– Дещо ці обмеження і правильні. Бо дехто їздить туди, як на уік-енд, чекаючи, що там будуть давати магнітики на холодильник. А дещо і неправильне. Тому що коли туди ти заїжджаєш, то в тебе одна думка про цю зону, а коли виїжджаєш – зовсім інша, – каже журналіст.

Мирні мешканці не настільки очікують і підтримують українські війська, як це подає офіційна пропаганда. стверджує Савельєв.
– Я був шокований, коли зайшов у місцевий магазин і місцева жителька  каже: “Боже мой, украинцы бъют, а наши молчат”, – каже Микола Савельєв.

За словами фотокореспондента УНІА «Укрінформ» Маркіяна Лисейка, ще два тижні тому, як тільки запровадили спеціальні акредитаційні перепустки для журналістів, що працюють в зоні АТО, ніхто з військових на блокпостах про ці перепустки нічого не знав.- Ми приїжджали, показували. А нам казали: паспорти давайте, – говорить він.

Архіви