Генсек НАТО вперше приїде на Яворівський полігон

Яворівський полігон вважається найбільшим полігоном в Європі. Тому підготовка військовослужбовців Нацгвардії та ЗСУ відбуваються паралельно і один одному не заважають.

Про це щойно, під час дискусії на тему «Особливості третього, завершального, етапу військових навчань Fearless Guardian у Міжнародному центрі миротворчості і безпеки (Яворівський полігон)», яка відбувається зараз у Львівському прес-клубі, повідомив заступник керівника Регіонального медіа-центру Міноборони України (м.Львів), підполковник Вадим Бакай.

Нагадаємо, вчора 14 вересня, розпочався курс підготовки військовослужбовців України канадськими військовими.

– Найдосвідченіші  українські військовослужбовці будуть навчатися за програмою інструкторів. Тобто підготовлять інструкторів, які будуть допомагати канадійцям в тренуваннях надалі. Канадська сторона планує проводити навчання до березня 2017 року, – каже підполковник Вадим Бакай.
За словами старшого офіцера відділу морально-психологічного забезпечення управління з роботи з особовим складом ГУ Нацгвардії України, підполковника Ігоря Віхастого, зараз на Яворівському полігоні навчаються інші військовослужбовці, ніж вже були. Попередні навчилися і поїхали вчити своїх товаришів по службі

– Зараз будуть навчатися 235 службовців з центрального та південного округу, – каже він.

А ось те, що одночасно відбуваються різного роду навчання як нацгвардійців, так і військовослужбовців збройних сил, на думку Ігоря Віхастого, це є плюсом.

– Під час навчань території розділені і всі виконують свої завдання. Але після того особовий склад Найгвардії спілкується з особовим складом ЗСУ. І крім того мають можливість спілкуватися і з тими натівськими офіцерами, які не навчають їх.

Також підполковник Вадим Бакай зазначив, що на Яворівський полігон має намір приїхати Генеральний секретар НАТО.

– Приїзд Генсека НАТО – це знакова подія для України. Він вперше приїде до України і відразу на Яворівський полігон. Він побачить потужності цього полігону і на своєму рівні зможе впливати на розвиток цього полігону, – каже Вадим Бакай.

Архіви