Димінський збудував замок на захопленому озері. І хоче ще землі, – голова ТВМР

2 березня суди першої та апеляційної інстанції вилучили мисливські угіддя у Товариства військових мисливців та рибалок Західного регіону України, які розташовані на території Яворівського полігону. Відбулося це за позовом військової прокуратури та на прохання приватної охоронної фірми «Ірбіс». Вона охороняє тут своєрідне «Межигір’я», яке належить бізнесменові, почесному президентові ФК «Карпати» Петрові Димінському.

Про це сьогодні, 1 квітня, на прес-конференції у Львівському прес-клубі на тему: «Схеми, за якими військові передають мисливські угіддя на Яворівському полігоні структурам, афільованим з бізнесменом Петром Димінським» повідомив голова Товариства військових мисливців та рибалок західного регіону України Микола Ковальчук.

– Мова йде про мисливсько-риболовне господарство «Майдан», яке розташоване  у Яворівському районі, а точніше на території Яворівського полігону. Площа цих угідь складає 37 тисяч 828 га, – каже він.

За його словами, це мисливське господарство діє тут з 1946 року. В 1998 році був створений Яворівський національний парк і полігон передав частину земель, близько 3 тисяч га, національному парку. На тій території  полювання заборонено, там мисливська фауна відновлюється. А на території, яка залишилася, проводить свою діяльність Старицький військовий лісгосп та вищезгадане мисливсько-риболовне господарство.

– У 2012 році на цій території з’явився львівський бізнесмен Петро Димінський. І одне з озер під номером 4, де вирощувався мальок, було захоплено рейдерським способом, – каже Микола Ковальчук.

За його словами, захоплення відбулося буквально за лічені години.
– Приїхали курсанти Академії Сухопутних військ імені Сагайдачного, очепили периметр, не допускали нікого. Тут же були вирізані дерева по дамбі та краю лісу, закопані стовпи і до обіду озеро було цілком загороджене колючим дротом. Доступу до нього не було, – розповідає він.
Ніякі звернення, скарги та докази не діяли. Всі перевіряючи структури в один голос дали відповіді, що все законно і ніяких порушень нема.

– За три роки Димінський перегородив озеро дамбою, на середині озера насипав острів і побудував собі замок. Озеро повністю одягнуте в бетон. Усе вночі освітлюється. Це дивно виглядає – серед дикого лісу таке зарево, – каже Микола Ковальчук.
І це при тому, що, за законом, ніяких капітальних споруд в такій зоні будувати не можна.

За його словами, пізніше, десь між 2012-2014 роками, Яворівська КЕЧ віддає Димінському в оренду на 49 років колишній військовий профілакторій, де багато років проходили реабілітацію бойові льотчики. А в додаток до нього – близько 30 га високоствольного лісу.

– Зараз це все це загороджено і туди не може потрапити жодна стороння особа.  Ця територія охороняється “зеленими чоловічками” у формі без усіляких розпізнавальних знаків з автоматами Калашникова по всьому периметру. Охорону цієї територію здійснює товариство з обмеженою відповідальністю приватна охорона фірма “Ірбіс”. Дорога перекрита шлагбаумом, там стоять охоронці цієї фірми і не пропускають нікого, крім своїх людей, – каже він.
Проте озера та території навколо нього пану Димінському виявилося замало, і він вирішив ще вилучити у мисливсько-риболовного господарства “Майдан” мисливські угіддя, повідомив Микола Ковальчук.

– Ці угіддя були закріпленні рішенням Львівської обласної ради за нами і ми ними користувалися до недавнього часу. Ця охоронна фірма “Ірбіс” звернулася з клопотанням до Яворівської КЕЧ району надати їй погодження на закріплення за цією охоронною фірмою мисливських угідь. Оскільки ці угіддя закріплені за мисливсько-риболовним господарством “Майдан”, то другий раз закріпляти її неможливо. Тому через військову прокуратуру Львівського гарнізону Яворівська КЕЧ подає позов до Львівського окружного адміністративного суду про визнання протизаконним рішення Львівської обласної ради і скасування цього рішення. Мотивуючи це тим, що товариство військових мисливців і рибалок у 2012 році, при закріпленні угідь, не взяло в КЕЧ погодження на ці угіддя. Але Яворівська КЕЧ є неналежним землекористувачем і не мала навіть права звертатися до суду. Та суд приймає рішення, де вказує, що Яворівська КЕЧ є власником цієї ділянки. Хоча на цій ділянці господарство веде діяльність з1946 року, – пояснює голова Товариства військових мисливців та рибалок західного регіону України.
Вищезгадана охоронна фірма відразу ж обмежила доступ до мисливських угідь будь-кого.

– А тут розташовані наші зимувальні та нерестові ставочки. Штатні працівники нашого підприємства, яким треба здійснювати господарську діяльність – стежити за рівнем води, за шлюзами – не мають можливості пересуватися територією мисливського господарства, – каже Микола Ковальчук.
Тому Товариства військових мисливців та рибалок західного регіону України звернулося з касаційною скаргою до Вищого адмінсуду України, а також до  Львівської обласної прокуратури та до головного управління МВСУ у Львівській області щодо відкриття кримінального провадження за фактом рейдерського захоплення озера та за фактом перебування «зелених чоловічків» зі зброєю.

За законом, якщо суд вилучив у мисливців ці угіддя, то їх відразу зараховують до держрезерву і відповідальність за них несе державне управління лісового та мисливського господарства. Отож ті, хто вважають себе новими власниками, такими насправді не є, наголосив Микола Ковальчук.
Також під час прес-конференції голова Львівського обласного товариства мисливців і рибалок «Лісівник» Василь Олійник повідомив, що це не перший випадок рейдерського захоплення угідь у Львівській області.

– У 2008 році землі Перемишлянського товариства мисливців і рибалок незаконним шляхом забрали на 49 років Дубневичі.  Також так вчинили з Золочівським та Буським. І на даний момент ми маємо таку ж проблему зі Стрийським. Забтрають угіддя, де є добра дичина, йде підгодівля постійна тварин, – каже він.
Довідка

У Львівській області мисливські угіддя мають площу – один мільйон 625 тисяч га. Це 81% земель Львівщини. Товариства військових мисливців та рибалок Західного регіону України має 56 тисяч га земельних угідь, або 3% від загальної кількості. Більшу частину мисливських угідь використовує управління лісового та мисливського господарства. 15 мисливських господарств закріплені за Українським товариством мисливців та рибалок.

Архіви