Довідку в дитсадочку через триденну відсутність більше не вимагають

Відтепер батьки, які не приводили дітей три і більше днів до дитячого садочку, вже не мусять пред’являти медичну довідку, аби дитині дозволили знову відвідувати дитячу установу. Цю довідку, яка ще недавно була обов’язковою, скасував новий «Санітарний регламент для дошкільних навчальних закладів», затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 24.03.2016 № 234.

Про це сьогодні, 16 червня,  під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:
«Санітарна реформа у дитсадках Львівщини: для дітей чи для дорослих?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради  Галина Слічна.

– Якщо я, мама, працюю позмінно і в мене цілий тиждень вихідний, то я залишаю дитину вдома, з собою. І це нормальне явище. Раніше я змушена була йти до сімейного лікаря, просити довідку, що дитина хворіла. І ще треба було домовитися з лабораторією, щоби мені дали довідку, що моя дитина не має глистів, – ставить себе на місце мами дошкільняти чиновниця з міськради.

Вона переконана, що зараз, коли вже не потрібно цих довідок, кожна мама може приймати рішення сама, коли вести дитину до садочка, а коли залишити її біля себе. Тим більше, що платять батьки за той день, коли дитина відвідувала дошкільну установу. 
– Тому кожна мама може розрахувати свій фінансовий ресурс та можливості, – каже Галина Слічна.

Завідувач дошкільного навчального закладу №116 Світлана Кук стверджує, що батьки обурювалися, коли працівники садочку вимагали в них довідки тільки через триденну відсутність дитини у дошкільному закладі.
– Тепер мама пояснює, що вона мала вихідний чи дитина відвідувала бабусю. Більше нічого не треба. І це добре, – каже вона.

Водночас Світлана Кук просить батьків більш відповідально ставитися до здоров’я дітей.

– Щоби батьки усвідомлювали, що вони ведуть у садок здорову дитину. Інколи бувають ситуації, що дитина кашляє, погано себе почуває, батьки нагодують її пігулками і відводять в садочок. А за дві години в дитини піднімається температура, і ми бачимо ознаки ГВЗ, – розповідає завідувач дошкільного навчального закладу №116.   

Архіви