Для списання форми, пошкодженої на полі бою, потрібно два свідки, – офіцер

Обмундирування, яке видають на рік, здавати після демобілізації не треба, тому що воно, згідно з нормою, вже зношено. А утеплену куртку треба буде здати.

Про це сьогодні, 17 листопада, під час дискусії на тему:

«Захист військових від холоду та створення їм побутового комфорту в польових умовах. Досвід НАТО», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив професор кафедри управління повсякденної діяльності військ та тилового забезпечення Національної академії сухопутних військ, підполковник Збройних сил України Сергій Задерієнко.
За його словами, у 2015 році прийнято наказ міністра оборони №17, де регламентовано списання бойових втрат. Якщо річ постраждала внаслідок військових дій, то її списують як бойову втрату. А якщо просто загублена, то треба відшкодовувати. 
– У нас був випадок, коли військовий роти забезпечення виправ бронежилет і повісив сушити. Почався мінометний обстріл, і одна міна вцілила саме в бронік. То цей бронежилет списали. А за інших умов довелося би відшкодовувати в десятикратному розмірі, – каже він. 
За словами офіцера Регіонального медіа-центру Міноборони України (м. Львів), підполковника Збройних сил України Володимира Скоростецького, є визначена процедура списання майна, яке пошкоджено внаслідок військових дій противника. 
– Військовослужбовець подає рапорт, що тоді-то під час обстрілу я втратив те і те. Рапорт підписує сам військовослужбовець і два свідки, які з ним перебували, – каже він.

А в американській армії, за словами сержанта Збройних сил США Тараса Вінтоняка, якщо від речі залишився, бодай, маленький шматочок, то це вже є підставою для отримання нової. 
– А якщо річ втрачена або загублена, то тут йде 50 на 50. Я не знаю ніякої спеціальної процедури зі свідками, але, швидше за все, солдат буде платити, – каже він. 
Хоча, як стверджує Сергій Задерієнко, доказами втрати під час бою можуть бути і свідчення ЗМІ, які стверджують, що в цей день і тут був обстріл, або витяг з журналу бойових дій. 

Архіви