Для селян Львівщини випустили посібник про те, як правильно брати кредити

Для підвищення правової грамотності та обізнаності власників особистих селянських господарств у кредитних правовідносинах із банками та кредитними спілками на Львівщині видали порадник для сільгоспвиробника «Споживче кредитування».

Видання підготували та профінансували в межах данського проекту міжнародної технічної допомоги «Надання послуг з управління двома ланцюгами додаткової вартості сільськогосподарської продукції в Україні» («Агро-Львів»).

Тираж посібника – 14 тисяч. Розповсюджувати його будуть безкоштовно.

«До нового року ми передамо примірники порадника головам сільських рад, а сільські голови, своєю чергою, допоможуть розповсюдити його серед активних сільгоспвиробників», – сказав на прес-конференції консультант проекту з питань кредитування та співпраці з банками Тарас Антонюк.

«Ми провели опитування 50 власників особистих селянських господарств і більше 60% опитаних сказали про потребу залучення додаткових фінансових ресурсів для розвитку господарства. Тобто люди готові брати споживчі кредити не на купівлю телевізора чи холодильника, а для розвитку власного господарства», – сказала автор посібника, консультант проекту з питань захисту прав споживачів фінансових послуг Мирослава Муляр.

Разом із тим, вона підкреслила, що часто кредитодавці приховують від потенційних клієнтів реальну вартість кредиту:

«Дуже часто так буває, що заявляють, ніби процентна ставка є 0,01%, а реально вона досягає 130% річних. Часто люди просто не розуміють, на що вони погоджуються».

Як зазначила Мирослава Муляр, законодавством України передбачено обов’язок кредитодавця перед укладанням договору споживчого кредиту надати позичальнику у письмовій формі інформацію про кредит, зокрема у письмовому вигляді надати інформацію про реальну процентну ставку кредиту та значення реальної вартості кредиту у грошовому еквіваленті.

«На жаль в Україні ця інформація у більшості випадків є прихованою. Її, як правило, кредитодавець не надає. Тому важливо, щоб людина, яка хоче взяти кредит, перед укладанням договору вимагала цієї інформації», – сказала автор посібника.

Архіви