Для розвитку органічного виробництва потрібен закон і підтримка держави, – експерти

Сьогодні, 12 грудня, у Львові відбулося засідання прес-клубу на тему «Перспективи виробництва органічної продукції у Львівській області». Його учасники – представники наукових установ, навчальних закладів, фермерських господарств та громадських організацій – наголосили, що для розвитку органічного виробництва в Україні та здешевлення його продукції потрібен закон і підтримка держави.

На засіданні обговорили перспективи розвитку органічної продукції на Львівщині та шляхи підтримки її виробників. Особливу увагу було звернено на проблему контрольованості виробництва органічної продукції. Тобто сертифікацію, яка підтверджує якість продукту і перешкоджає обдуренню споживача виробником. Адже сьогодні дуже часто те, що подається як екологічно чиста продукція, не відповідає дійсності.

Інспектор сертифікаційного органу ТОВ «Органік стандарт» у західному регіоні України Богдан Солопчук повідомив, що зараз в Україні є 16 сертифікаційних органів, але лише троє з них мають свої постійні офіси на території країни. Він розповів про основні методи та напрями діяльності «Органік стандарт» компанії, процедуру сертифікації. Так, за його словами, вартість сертифікації стартує від 2 тис. грн. Загалом усе залежить від площі та складності проекту. Але сертифікація має велике значення, оскільки дає гарантію виробникові, що він дійсно продає органічну продукцію.

Учасники засідання виокремили ще одну важливу проблему в розвитку органічного виробництва. Це пасивність державної підтримки, а також відсутність законодавчої бази у цій галузі.

«Ми пасемо задніх, навіть у прийнятті закону, який би чітко регламентував, що ж таке органічна продукція і екологічно чиста продукція. Неодноразово доводилось зустрічатися з керівниками торгових відділів супермаркетів, які просто не орієнтуються що ці терміни означають. Більше того, часто представники нашого профільного міністерства також не знають що це таке. Тому тут потрібно проводити лікбез на кожному кроці. Це величезний пласт роботи для громадських організацій, які займаються, в першу чергу, органічним землеробством чи екологічно чистою продукцією», – підкреслив президент Асоціації фермерів і приватних землевласників Львівщини Ярослав Кардаш.

Нагадаємо, 21 квітня 2011 року Верховна Рада України ухвалила Закон «Про органічне виробництво». Однак Президент заветував цей документ і повернув зі своїми пропозиціями для повторного розгляду.

Довідка.

Принцип органічного виробництва (землеробства) полягає у відмові від використання синтетичних мінеральних добрив, синтетичних засобів захисту, а також генетично-модифікованих організмів. Результатом органічного виробництва є екологічно чиста продукція, вільна від ГМО та невластивих продуктам харчування хімічних елементів. 

Роздрукувати

Архіви