Для порятунку Західного Бугу запроваджують органічне землеробство та відкривають екотуалети

29 грудня 2009 року в Прес-клубі відбулася прес-конференція на тему: «Органічне землеробство та екотуалети – ефективні способи порятунку Західного Бугу». Її учасники розповіли про результати реалізації двох екологічних проектів, які зменшили забруднення Західного Бугу, та запропонували практичні напрацювання для подальшого послаблення антропогенного (виник внаслідок діяльності людини) впливу на цю водну артерію.

Упродовж 2009 року Львівська міська громадська організація «Екотерра» вивчала можливості зменшення впливу від промислової, сільськогосподарської та побутової діяльності людини на прибережні зони гирла річки Західний Буг. «Цей проект ми реалізовували в Кам’янсько-Бузькому та Сокальському районах Львівської області за фінансової підтримки коаліції «Чиста Балтика» (ССВ)», – повідомила керівник організації Наталія Чоловська.

Мета проекту – привернути увагу широких кіл громадськості до антропогенного впливу на водні ресурси, екосистему річки Західний Буг, та поширити інформацію про альтернативні методи господарювання (органічне землеробство).

У ході проекту здійснено аналіз поверхневих вод у зазначених вище районах. Ці аналізи зробили спеціалісти лабораторії Державної екологічної інспекції у Львівській області/

У рамках проекту були організовані інформаційні семінари та екологічні уроки в школах Кам’янсько-Бузького та Сокальського районів. Для поширення досвіду з органічного землеробства для участі в семінарах були запрошені спеціалісти з органічної ферми ФГ «Юхима Л. Г.» Золочівського району

Крім вищезгаданого проекту “Зменшення антропогенного впливу у прибережних зонах гирла річки Західний Буг”, Західний центр українського відділення Всесвітньої лабораторії, за підтримки коаліції «Чиста Балтика», виконував на території Львівської області також проект “Реконструкція і встановлення екотуалету з роздільним збиранням сечі в школі с. Забужжя Сокальського району ”.

 «Досвід попередніх успішних прикладів організації інформаційних кампаній свідчить про те, що школярі старших класів легко сприймають нове і готові пропагувати принципи і практики збереження вод річок, створюючи екосанітарні умови, що зменшують потрапляння в води комунальних стоків, – зазначив Петро Грицишин. -Це особливо важливо для сільської місцевості, де немає централізованого постачання води і каналізаційних систем. Тому основна робота проводилася з учнями і вчителями Забузької школи».

11 грудня 2009 року було відкрито реконструйований екотуалет. 

Архіви