Для футбольних фанів «Євро-2016» буде окрема смуга на кордоні

Уболівальників, які прибуватимуть літаками до Франції, на чемпіонат Європи з футболу, в аеропортах зустрічатимуть працівники західного оперативного управління Державної прикордонної служби України.

А організовані групи фанатів, які їхатимуть автобусами, просять заздалегідь повідомляти про склад групи та можливу годину і день перетину кордону, щоби уникнути черг. 

Про це сьогодні, 8 червня, під час прес-конференції на тему: «Про зміни в перепуску громадян і транспортних засобів на кордоні з ЄС», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив офіцер відділу прикордонного контролю західного регіонального управління Державної прикордонної служби, підполковник Василь Вітровчак. 

– Офіцери Ігор Максимів та Оксана Михалишин перебуватимуть в аеропортах Парижа, Ліона та Мадрида на той момент, коли туди прилетить літак з України з уболівальниками. Вони нададуть допомогу, якщо будуть виникати незручності чи якісь питання в наших громадян, коли вони прибудуть до Франції, – інформує він. 

Щодо фанатів, які їдуть автобусами, то їм радять подати попередньо список всіх, хто їде. 

– Ми перевіримо, чи немає щодо цих осіб певних застережень в перетині державного кордону. І якщо все добре, то їм не доведеться очікувати в чергах на кордоні. Для них, тобто для організованих вболівальників, у пунктах перепуску створено окремі смуги для руху, – каже підполковник  Василь Вітровчак.

За його словами, можливість попередити прикордонників про те, що організована група перетинатиме кордон є ще з 2013 року, коли вступив в дію спільний наказ МВС та Міністерства інфраструктури України.  В тому наказі є форма звернення, яку треба заповнити і електронні адреси пунктів перепуску, куди треба надіслати це звернення. 

– Інформацію перевіряють щогодини. Прикордонне відомство зобов’язане впродовж двох годин здійснити перевірку і надати інформацію про бажаний час прибуття групи в пункт пропуску. Але ми будемо звертати увагу на той час, який запропонує керівник групи. Їм буде визначено дату, час і конкретну смугу руху на пункті перетину. Оформлення однієї групи може забрати до 50 хвилин, – обіцяє прикордонник. 

Докладніша інформація – на сайті http://dpsu.gov.ua/ua/about/structure/structure_4.htm

Архіви