Дяків вимагає у Галицького райсуду понад 17 тис. грн компенсації за порушення права на вільне пересування

Керівник львівського ТзОВ «Формула» Теодор Дяків звернувся до суду з позовною заявою на Галицький районний суд. Чоловік хоче відшкодувати гроші за нездійснену з вини райсуду подорож до Туреччини, на яку витратив 17 тис. 400 грн. Про це сьогодні, 28 серпня, він повідомив під час прес-конференції.

Як він пояснив, цього року 13 травня він збирався виїхати закордон. Однак контрольний пост «Івано-Франківськ аеропорт» ВПС «Чернівці» відмов йому у перетині Державного кордону. Таким чином, переконаний Теодор Дяків, було незаконно обмежено його конституційне право на вільне пересування.

Причиною, як виявилося, стала ухвала Галицького райсуду м.Львова від 22.09.2011 р. В цій ухвалі вказується проте, що за результатами перевірки Управління пенсійного фонду у Галицькому районі, здійсненої ще у вересні 2007 року, на підприємство ТзОВ «Формула» було накладено штраф у розмірі понад 227 тис. грн. Отож, судвирішив, що якщо є такий борг, то правомірно обмежити право громадянина на перетин кордону. Однак, як наголосив Теодор Дяків, реальна недоплата в пенсійний фонд склала лише 7 тис. грн. Про цю ухвалу підприємця ніхто не інформував, про її існування чоловік дізнався лише перед відльотом. Теодор Дяків припускає, що все це схоже на змову, однак жодних доказів цього чоловік не має.

Так, 6 серпня, ухвалу Галицького райсуду Львова, якою було накладено заборону на перетин кордону, скасував Апеляційний суд Львівської області.

Відтак, підприємець в судовому порядку вимагає компенсації за завдану матеріальну шкоду (ціна путівок) – 17 тис. 400 грн. Й за моральну шкоду завдану неправомірною дією посадової особи Галицького відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції у розмірі 1 грн.

Окрім позовної заяви, на адресу Вищої кваліфікаційної комісії суддів Українибуло відправлено скаргу щодо неправомірної поведінки судді.

Так, ст. 11 Закону України «Про державну виконавчу службу» встановлено, що шкода, яка заподіяна державним виконавцем фізичним і юридичним особам під час виконання рішення, підлягає відшкодуванню в порядку, передбачену законом, за рахунок держави.

«Відшкодування проводитимуть коштом бюджету, тобто за наші гроші. А чиновник залишиться непокараним»,– зазначив Теодор Дяків. Як він наголосив, закон, що регулював би порядок відшкодування збитків, заподіяних незаконними діями посадових осіб державної виконавчої служби, нині відсутній.

Архіви