Держава має намір обікрасти Львів майже на майже 300 млн гривень, – депутат

Про це сьогодні, 23 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Гроші – інструмент маніпуляції влади. Бюджет України, бюджет Львівщини, фізичний тиск на «Об’єднання «Самопоміч», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив народний депутат України, фракція «Об’єднання "Самопоміч" Любомир Зубач.

Торік реверсна дотація, тобто гроші, які Львів повернув у державний бюджет, становила 294 млн гривень, наступного року має бути 518 млн.

– Держава встановлює певний норматив з податку на доходи фізичних осіб. Згідно з цим нормативом, якщо місто з розрахунку на одного мешканця отримує більше, тоді держава частину з цієї дотації забирає собі. Це є в кожній країні. Але якщо минулого року держава забирала собі 50 відсотків, то з наступного року хоче забрати 80 відсотків, – пояснює він.

Торік у державний бюджет з Дніпра було вилучено 416 млн гривень, а в наступному планують забрати 846 млн. Запоріжжя віддало минулого року 228 млн гривень, наступного року мусить віддати 555 млн гривень. Звісно, якщо буде затверджений цей бюджет.

За словами народного депутата, такі речі є шкідливими для процесу децентралізації. Адже громади, які працюють та створюють робочі місця, не будуть зацікавлені в розвитку, бо що більше вони працюватимуть, то більше в них забиратимуть. А громади, які не можуть працювати якісно, сидітимуть і очікуватимуть, коли їм хтось щось дасть.

Любомир Зубач наголошує, що децентралізація – це добре. Але останнім часом держава вирішила, що місцеві бюджети надто добре себе почувають і  почала перекладати видатки, які, згідно з законодавством, повинні оплачувати з державного бюджету, на місцеві бюджети.

– Почалося це з видатків на утримання професійно-технічної освіти. Минулого року дуже суттєвими видатками, які лягли на місцеве самоврядування, стала компенсація пільгових перевезень, оплата праці непедагогічних працівників та оплата комунальних послуг. Наступного року на місцеві бюджети хочуть покласти не просто оплату комунальних послуг для освіти та медицини, а хочуть покласти компенсацію пільг з житлово-комунальних послуг. Це означає, що держава встановлює пільги для різних категорій громадян, включно з прокурорами та суддями, а місцеві бюджети мають їх оплачувати. Так само на місцеві бюджети перекладають усю заборгованість з житлово-комунальних послуг, яка виникла раніше. Згідно з проектом бюджету, органи місцевого самоврядування мають це покрити, – каже він.

Народний депутат підрахував, скільки недоотримає Львів, якщо бюджет на наступний рік буде прийнятий у такій редакції, як це запропоновано.

– 118 млн гривень – це є недоотримання освітньої субвенції, 239 млн – медичної, 140 млн – видатки на оплату пільг за послуги ЖКГ. Окрім того, цього року Львів повертав у бюджет 224 млн гривень, то наступного – 518 млн гривень, – оперує цифрами Любомир Зубач та називає чиновників урядовими «робін-гудами», які забирають зароблені громадами кошти.

Архіви