Депутати-мажоритарники Львівщини підтримали майже всі євроінтеграційні закони

Із 12-ти євроінтеграційних законів, прийнятих Верховною Радою України восени 2013 року, 4 закони не були підтримані Комуністичною партією України, по 2 – ВО «Батьківщиною» і «УДАРом». Лише 1 закон не підтримала ВО «Свобода». Партія регіонів та позафракційні підтримали усі закони, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з ЄС до саміту у Вільнюсі. Депутати-мажоритарники Львівщини здебільшого проголосували за євроінтеграційні законопроекти, повідомила ОПОРА.

Єдиним винятком став законопроект №2515 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення, за який не проголосував жоден мажоритарник Львівської області.

Поряд з тим, депутати Львівщини не проявляли достатньої публічної активності під час розгляду законопроектів – лише разову участь в обговоренні взяли Роман Ілик та Ярослав Дубневич. Такі дані отримала Громадянська мережа ОПОРА після підрахунку результатів голосування фракцій та присутності депутатів під час прийняття євроінтеграційних законів.

Половина законопроектів була ініційована Кабінетом Міністрів України, 5 – народними депутатами та один – Президентом України (щодо повноважень Рахункової палати).

Каменем спотикання для депутатів став Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення (№2515), за який не голосували три фракції: ВО «Батьківщина», «УДАР» і ВО «Свобода». Документ, розроблений Міністерством доходів і зборів, передбачає механізм боротьби з виведенням прибутку підприємств в офшорні зони і країни з низьким рівнем оподаткування. Опозиція стверджує, що законопроект не відповідає нормам і вимогам Організації економічного співробітництва і розвитку, які були покладені в основу законопроекту, та вважає, що Закон дозволяє впливати на внутрішнє ціноутворення, що може негативно позначитися на економічній ситуації. Законопроект №2515 не підтримав жоден з мажоритарників Львівської області. 7 депутатів не голосували за законопроект, а 5 (Дубневич Я., Ілик Р., Пазиняк В., Котеляк Л., Курпіль С.) були відсутні. В цьому питанні депутати Львівщини підтримали загальну позицію своїх фракцій і не голосували за документ, в який депутатами було внесено аж 466 поправок.

ВО «Батьківщина» і «УДАР» не підтримали Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства у відповідність з Кримінальним процесуальним кодексом України (№0894), натомість свободівці голосували за прийняття закону. Так само розділилися думки і нардепів Львівщини. Троє депутатів не голосувало за документ (Хміль М., Пазиняк В., Канівець О.), четверо утрималося (Васюник І., Ілик Р., Котеляк Л., Курпіль С.) і проти проголосував Ярослав Дубневич. Натомість усі 4 депутатів-свободівців підтримали законопроект. Загалом ніхто з депутатів фракції «Батьківщина» не підтримав законопроект №0894, а 76% депутатів фракції «УДАР» проголосували проти.

Комуністична партія України не голосувала за Проект Закону про повторні вибори у 5-ти «проблемних» округах (№2971-Д), за законопроекти стосовно виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України (№2803 і №2990), а також за Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність із стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією (№2802). Серед мажоритарників Львівщини за законопроект №2971-Д не голосував Василь Пазиняк.

Опозиція не одностайно підтримала і Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації (№2731) – лише половина депутатів із опозиційних фракцій підтримали цей законопроект. Також дещо різним виявилося ставлення до законопроекту депутатів Львівщини. Двоє депутатів не голосували за нього (Фаріон І., Тягнибок О.) і двоє були відсутніми (Пазиняк В., Курпіль С.)

А за законопроект №2990 (щодо виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України стосовно відповідальності юридичних осіб) не голосували аж 43% депутатів фракції «Батьківщина». З депутатів мажоритарників Львівщини під час голосування були відсутні Лідія Котеляк та Ірина Сех.

Ще одним каменем спотикання для депутатів Львівщини також міг стати законопроект №1131. Прийняття документу за основу не підтримали усі 12 мажоритарників – 7 депутатів проголосували проти, 3 утрималося (Дубневич Я., Ілик Р., Котеляк Л.) і 2 не голосували (Хміль М., Пазиняк В.). Лише після розгляду численних поправок (всього 34) усі депутати Львівщини проголосувала за законопроект у другому читанні та в цілому. Загалом цей законопроект підтримало 79% депутатів фракції ВО «Батьківщина» і 76% депутатів фракції «УДАР». 

Партія регіонів найсумлінніше голосувала – від 80 до 92% фракції брали участь у голосуванні за кожен із 12-ти євроінтеграційних законів. Лише одна фракція продемонструвала приклад одностайного голосування – це ВО «Свобода», яка 100-відсотково підтримала два законопроекти – №2803 (про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України) і 2802 (про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення національного законодавства у відповідність із стандартами Кримінальної конвенції про боротьбу з корупцією). З тих фракцій, які підтримували законодавчі ініціативи, найменш сумлінною була ВО «Батьківщина» – більше третини опозиціонерів не голосували за 3 законопроекти, трохи більше 20% – ще за 4 ініціативи.

Архіви