Чиновники Львівської ОДА приховують реальні цифри, виділені на оздоровлення дітей

Чиновники Львівської обласної державної адміністрації приховують реальні цифри бюджетних коштів, виділених на оздоровлення дітей Львівської області у 2012 році. Такі висновки зробили представники ГО «БРАМА» та «Центр політичних студій та аналітики», проаналізувавши офіційні відповіді Львівської ОДА на квітневі запити громадських організацій щодо оздоровлення дітей в області у 2012 році.

Таким чином, відповідно до рішення Львівської обласної ради від 05 січня 2012 року №360 “Про обласний бюджет Львівської області на 2012 рік” у обласному бюджеті на оздоровлення та відпочинок дітей передбачено суму у розмірі 12387,9 тисяч гривень (виділені головному управлінні освіти і науки облдержадміністрації – 6552,4 тисяч гривень та управлінню з питань сім’ї та молоді облдержадміністрації – 5835,5 тисяч гривень). В тому числі на Обласну програму з покращення соціального захисту багатодітних сімей, що проживають на території Львівської області (Заходи з оздоровлення та відпочинку дітей, окрім заходів з оздоровлення дітей, які здійснюються за рахунок коштів на оздоровлення громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) 3000,0 тисяч гривень.

Однак вже влітку цього року на сайті обласної адміністрації ми змогли прочитати, що зі слів начальника Головного фінансового управління облдержадміністрації Олега Демківа, на оздоровлення та відпочинок дітей Львівщини у місцевих бюджетах поточного року передбачені асигнування в сумі 25,4 млн грн, що на 22% перевищує видатки минулого року на цю мету.

Отож, як так різко зросла сума, виділена на оздоровлення, залишається незрозумілим.

Олег Демків зазначив, що це дасть можливість оздоровити понад 76 тис. дітей шкільного віку у стаціонарних, пришкільних та наметових таборах, а також таборах праці і відпочинку. А зі слів начальника управління з питань сім’ї та молоді Львівської обласної державної адміністрації Анатолія Ігнатовича, загалом у 2012 році заплановано забезпечити послугами оздоровлення та відпочинку 55% дітей шкільного віку (141 тисяча дітей) (інформація офіційно розміщена на сайті ЛОДА).

І знову незрозумілі цифри: 141 чи 76 тисяча дітей оздоровлюються?

Як зауважив начальник управління з питань сім’ї та молоді Львівської облдержадміністрації А.Ігнатович, за підсумками роботи в 2011 році на 2012 рік визначено такі завдання: забезпечити оздоровлення 55% дітей шкільного віку; забезпечити оздоровлення 100% дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей з ДБСТ та прийомних сімей (1766 дітей-сиріт шкільного віку); забезпечити оздоровлення 70% дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей Львівщини (близько 37 тис. дітей шкільного віку, з них повноцінним оздоровленням не менше 7 тис. дітей); забезпечити оздоровлення 70% дітей-інвалідів (близько 4000 дітей шкільного віку).

Однак, провівши невеличке розслідування, стала зрозуміло, що 55% оздоровлених школярів – цифра, натягнута із стелі. Оскільки більшість показників формувалось із цифр, взятих з відпочинкових пришкільних таборів, де діти перебувають 14 днів. А для оздоровлення потрібно хоча б 21 день, та й відпочинок до 15 години не є повноцінним, дітей забезпечують одноразовим гарячим харчуванням. А переважно батькам дітей пропонують заплатити за такий відпочинок 10 грн. в день, хоча кошти виділяються з місцевих бюджетів.

«Більш ніж очевидно, що на виконання обіцянок Президента у виборчий рік посадовці мусять втілювати обіцянки і формувати оздоровчі показники з того, що є», – наголошує директор «Центру політичних студій та аналітики» Наталія Тимчій.

За її словами, провівши вибіркове опитування батьків щодо оздоровлення, експерти отримали полярні відповіді.

«Приблизно половина батьків задоволена відпочинком своїх дітей як у області, так і на морі. Інша половина – незадоволена дозвіллям та умовами проживання дітей. Так задоволені таборами «Світанок» у Трускавці, «Зелений Гай» у Дрогобицькому районі, приморськими «Політехнік» та «Лісотехнік» у смт. Рибаківка. Незадоволені умовами в таборі «Ровесник» Городоцького району, «Рибники» Турківського району, «Бадьорість» Одеської області тощо. – Конкретизує експерт проекту Олег Козакевич. – Зазвичай табори, що приймають на оздоровлення дітей, проходять тендер, який виграють ті, які надають послуги за найменшу ціну. А це звичайно не найкращі умови перебування у оздоровчому таборі».

Окремо хочеться торкнути тему субвенцій. Так з офіційної відповіді Головного фінансового управління області у 2012 році цільові державні субвенції та дотації з державного бюджету обласному бюджету у сфері освіти не надавались, і це дійсно так. Однак відповідно до офіційної статистичної інформації дотацій та субвенцій з держбюджету на Львівську область у 2012 році  на заходи щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та фінансування медицини та закладів охорони здоров’я виділено 41,7 млн. грн,

«А на ці ж статті у Донецькій області виділено 829,7 млн. грн. Виникає запитання: за якими критеріями розподіляються кошти платників податків по областях, і як пояснити такі неймовірні перекоси у надцять разів?», – підкреслює Наталія Тимчій.

Архіви