Будинок профспілок у Львові почали захоплювати з ресторану «Мафія»?

Ірина Ільчишин, співвласниця приміщення на проспекті Т. Шевченка, 7, яке винаймав ресторан «Мафія», пообіцяла в понеділок прикувати наручниками себе і свою дочку до дверей цього приміщення і оголосити голодування. Це відбудеться, якщо влада не втрутиться і не допоможе вигнати з її власності людей, які, за словами Ірини Ільчишин, незаконно нею заволоділи.

Про це вона заявила сьогодні, 9 липня,під час прес-конференція на тему:
«Мафія» почала захоплювати приміщення у Львові. Хто стоїть за нею та хто її «дахує»?, яка відбулася у Львівському прес-клубі.

За словами Ірини Ільчишин, активна стадія протистояння настала 1 липня 2015 року, коли серед білого дня у приміщення ввірвалися п’ять невідомих чоловіків, за лічені хвилини вигнали двох охоронців та двох працівників ресторану, змінили всі замки та забарикадували вхідні двері. Того дня біля приміщення на проспекті Шевченка,7 зібрався натовп витріщак та достатньо велика кількість міліції. Проте ті, хто захопили приміщення, добровільно нікого не впускали, а судового рішення та наказу вигнати їх силою – не було.

– А другого липня у Львові був з візитом Петро Порошенко. І начальник міської міліції Павло Гарасим та прокурор Галицького району Львова Сергій  Янчишин  попросили нас не вчиняти публічного шуму. Натомість вони пообіцяли, що після цього в законний спосіб правоохоронці нам гарантують повернення наших приміщень, – розповідає співвласник приміщення на проспекті Т. Шевченка, 7, яке винаймав ресторан «Мафія», Ярослав Мізюк.

Проте, за його словами, їх обманули. Потрапити у приміщення вдалося аж 6 липня, маючи судову ухвалу на руках, та з бійкою і штурханиною.
– Там знаходилося п’ятеро чоловіків фізично потужної структури, бійці, я би сказав, підготовлені люди, які представилися охоронцями ресторану  «АНС-Трейд», – каже Ярослав Мізюк.

Наразі у співвласників приміщення є претензії до працівників міліції, які ніяк не виженуть чужих людей з їхнього приміщення.

Натомість начальник управління міліції у Львівській області Дмитро Загарія вважає, що учасники конфлікту повинні вирішити цю проблему в  суді, а не втягувати в неї працівників міліції.
 – Не кричіть так голосно про силове захоплення, це ваша інтерпретація подій, бо вам так вигідно грати на публіку, та руками міліції вирішити власні проблеми. Попереджаю, я не дам втягнути міліцію у ці ваші «розбірки». Вирішення проблеми лише у суді або сторони дійдуть до мирової угоди, крапка, – відписав він у соцмережі власникам приміщень.

Нагадаємо, що ресторан «Мафія» почав працювати у Львові позаминулого року. Це підтверджують і співвласники.
– У 2013 році ми підписали договір оренди з фізичною особою-підприємцем Олегом Погребняком. Як він нам пояснив, що купив для своєї дружини франшизу і хоче у Львові відкрити ресторан. Вони дійсно цей ресторан відкрили, зробили ремонт і працювали рік. Через рік до нас підійшов наш знайомий, депутат міської ради Артем Хмиз («Пора») і сказав, що він нам хоче організувати одну зустріч. Він нас познайомив з власниками «Мафії». Ми були ошелешені, спитали: «А хто ж такий Погребняк?» І нам сказали: «Він працює на наших грошах». Ми відповіли, що у нас є договір оренди з Погребняком, а все інше нас не цікавить, – розповідає Ірина Ільчишин.

За її словами, далі до них неодноразово зверталися з проханням, щоби подати до суду на вищезгаданого підприємця. Проте у співвласників приміщення підстав так чинити не було. А ось у нових власників «Мафії» знайшлися важелі впливу на підприємця, і він сам вирішив достроково розірвати оренду. 28 травня оренда була розірвана.
– Я заявляю це офіційно: на сьогодні у нас ніяких договірних стосунків ні з ким немає. На даний час наші приміщення захоплені російськомовними хлопцями, які слухають «владімірский централ», – каже вона. 

Це підтверджує і Ярослав Мізюк.
– Немає у нас з ними жодного договору, і ми в житті ні в які стосунки з ними не ввійдем. Ми готові віддати це приміщення кому завгодно і за одну гривню, але тільки не цим людям, – стверджує він.
Хоча співвласники не заперечують, що представники ТзОВ «АНС-Трейд» пропонували їм укласти договір оренди. Але вони відмовилися, тому що ще був чинним інший договір з фізичною особою-підприємцем Олегом Погребняком.

Водночас за зверненням Ірини Ільчишин та Ярослава Мізюка порушено три кримінальних провадження щодо дій ТзОВ «АНС-Трейд»
– У березні вони хотіли збільшити електропотужності і підробили наші підписи. Галицький райвідділ відкрив справу. Так само вони подали до міської ради документи на отримання дозволів – договір оренди з профспілками і наші поверхові плани. І таким чином вони вводили в оману міську владу і отримували собі дозволи, – каже Ярослав Мізюк.

Понад те, за його словами, представники ТзОВ «АНС-Трейд»  зуміли отримати рішення Галицького районного суду, який заборонив власникам користуватися своїми приміщеннями. На сьогодні ці ухвали вже скасовані. 
Як стверджують Ірина Ільчишин та Ярослав Мізюк, коли рейдерам не вдалося ані домовитися, ані оманним шляхом заволодіти майном, то почалися силові методи і залякування.
– Вже йдуть погрози. І не дай Боже, щось станеться чи зі мною, чи з моїми доньками, чи з членами родини, – буде на совісті начальника міліції, – каже Ірина Ільчишин.

За її словами, особи, які захопили її приміщення, зазіхають на увесь будинок профспілок у Львові.

Архіви