У Львівській області понад 20 тисяч дітей отримали право на аліменти від своїх батьків внаслідок рішення суду.
Про це сьогодні, 14 листопада, під час прес-конференції на тему: «Як стягуватимуть аліменти по-новому? Топ-50 злісних неплатників аліментів на Львівщині», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський.
– Зараз відкрито понад 14 тисяч виконавчих проваджень. З них майже дві тисячі – це ті, які відкриті за фактами заборгованості. Тобто, приблизно дві-три тисячі дітей в області не отримують аліментів від своїх батьків останні три місяці, – розповідає він.
Найближчим часом до Верховної Ради внесуть законопроект №7277, який зробить більш жорстким покарання батьків, які ухиляються від сплати аліментів.
– Львівська юстиція пропонує внести до цього законопроекту вимогу – відправляти такого боржника у будівельні загони збройних сил, рити окопи, – лякає начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області.
Вищезгаданий законопроект передбачає, що в злісного аліментника будуть забирати права на водіння автомобіля, дозвіл на носіння та використання зброї, а також їх притягуватимуть до громадських та соціальних робіт на 240 годин, а кошти скерують у рахунок погашення аліментів.
– Очікують, що ці боржники прибиратимуть вулиці, цвинтарі. Або виконуватимуть інші громадські роботи, які визначать органи місцевого самоврядування, – пояснює Ярослав Жукровський.
Нині, за словами начальника головного управління юстиції, боржникам з аліментів не дозволяють виїздити за кордон.
– Збереться такий тато з черговою подружкою на відпочинок за кордон. А йому кажуть: «Не поїдеш нікуди, поки не виплатиш своїм дітям аліменти». І він відразу все виплачує. У нас були такі випадки, – розповідає Жукровський.
Але батьки також можуть маніпулювати дозволом на виїзд за кордон дітей.
– Ми відстежували випадки, коли мама забирає заяви щодо невиплати аліментів, бо тато не дає дозволу на виїзд за кордон дитині. Тож новий законопроект передбачає, якщо дитина виїжджає на місяць-другий, на лікування чи відпочинок, то такий дозвіл від батька-неплатника аліментів не потрібен, – начальник юстиції сподівається, що народні обранці підтримають ініціативи юристів.
Адже чинні законні методи стягнення аліментів не завжди працюють.