«Батьківщина» в оновленій ВР не голосуватиме за Медведчука

Про це лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила сьогодні, 3 липня, під час пресконференції, яка відбулася у Львівському прес-клубі.

– Промоніторте канали 112 та NewsOne за всю президентську кампанію. Ви хоч раз мене там побачили? Там не було нічого, крім образ та поливання брудом мене і моєї кампанії, – пояснює вона свою позицію.

Але політикиня передбачає велике майбутнє партії чинного Президента.  

– Є шанс, що партія «Слуга народу» може привести до парламенту свою абсолютну більшість. Але я мушу нагадати, що Янукович теж мав абсолютну більшість у парламенті. І він мав абсолютну владу. Але якби в Україні було створено незалежну систему контролю, систему відповідальності, незалежна система судів та суддів, то нічого страшного в цьому б не було. У розвинутих країнах так і є. А у нас такого немає. У нас, якщо Президент привів свою більшість, то отримує тотальну неконтрольовану та непідзвітну владу. Важливо, що партія «Слуга народу» вже заявила, що не буде створювати коаліцію з «Опозиційним блоком» та «За життя». Скоріше за все, не створюватиме вона і коаліцію з партією Порошенка, – передбачає Юлія Тимошенко. 

Обговорюючи майбутню коаліцію у Верховній Раді, лідерка ВО “Батьківщина” сказала, що готова співпрацювати з партією «Голос» Святослава Вакарчука. Натомість не готова до коаліції з партією «Європейська солідарність».

– Якщо до коаліції долучиться партія Порошенка, то матимемо збереження всіх корупційних схем та потоків. Я би не хотіла, щоби колишній президент став учасником коаліції у Верховній Раді, – переконана  Юлія Тимошенко.

На її думку, дві нові політичні сили – партії «Слуга народу» і «Голос» – варто підсилити старими досвідченими кадрами.

– Потрібне поєднання досвіду та нових сил. Нові політики іноді не знають деякі речі і не усвідомлюють, що роблять. Хтось мусить стати поряд і пояснити їм, що світ уже так не живе. Найкращий сплав у новій владі – сплав новизни та досвіду й професійності, який ніколи не зраджував Україну. Наша команда має досвід і в політиці, і у виконавчій владі. Так, ми були конкурентами з Володимиром Зеленським на президентських виборах. Так, багато що з того, що він робить зараз, нам не подобається. Але ми вважаємо: або єднаємося і робимо справу всі разом, або будемо нарікати тільки на себе,  – каже Юлія Тимошенко. 

За її словами, ввійшовши у майбутній парламент, вона буде ініціювати аудит Національного банку.

– Гривня опущена технологічно. Не було жодних фінансових чи економічних підстав здешевлювати гривню в три рази. Я вважаю, що було запущено технологію побудови в Національному банку великої фінансової піраміди,яка називається «депозитні сертифікати». І гривню опустили, щоби запустити процес інфляції. Я мрію про те, щоби новий Президент скористався своїм правом заміни голови Національного банку, і щоби там було проведено фахове та неупереджене розслідування, – заявила Юлія Тимошенко. 

Також вона висловила очікування, що новий Президент з обранням нового парламенту замінить Генерального прокурора, голову СБУ та міністра оборони. 

Політикиня також розкритикувала медичну реформу в Україні.

– Медична реформа, оголошена в Україні, нічого спільного з медичною реформою не має. Медична реформа, яка проводиться в останні роки, є інструментом мінімізації українців на своїй землі. Нам повідомили, що в Україні застосують модель, яка діє у Великій Британії  – повне та стовідсоткове державне фінансування медичної галузі. Але нас не поінформували, що законом у Великій Британії передбачено, що пацієнт може очікувати в черзі до фахівця до 18 місяців. Але в Британії є приватна медицина. І люди мають кошти на страховку, аби отримати лікування у приватній клініці. На жаль, українці цього собі дозволити не можуть. Тому у нас з вами вибору немає. Нам треба негайно зупиняти цю, так звану, медичну реформу. І переходити на нормальне обов’язкове медичне страхування, – вважає Юлія Тимошенко.

А ось щодо дій нині чинного Президента, то, на її думку, він вчинив помилку, погодившись на відведення військ у Станиці Луганській. 

– Я вважаю, що Україна мусить мати сильну армію та сильну дипломатію. І коли ми говоримо про розведення військ, ми говоримо тільки в одному контексті: повної демілітаризації окупованої території та переміщення лінії розмежування на кордон між Україною та країною агресором. І ось тоді можна відводити війська. А зараз як ми можемо відвести війська і не бути впевненими, що по нас завтра знову не вдарять? Тому ми неодноразово наголошували, що ми не підтримуємо Мінського пакету, де вирішення політичних питань поставлено на перший план, а завершення війни – на задвірки. Ми вимагаємо повне виведення російських військ з території нашого Донбасу, повернення кордону на місце, повернення законів та Конституції України на територію Донбасу. І вже після цього створення фонду розвитку та відродження Донбасу на міжнародному рівні, щоби відродити цю територію, в тому числі і за рахунок тих країн, які давали нам гарантії недоторканності наших територій під час підписання Будапештського меморандуму, – наголосила Юлія Тимошенко.

Лідерка ВО «Батьківщина» розповіла про відвідини арт-центру «Дзиґа» у Львові.

– Там збирається творча молодь, де можна послухати гарну музику. І ця атмосфера надала можливість набратися сил та енергії. Але найголовніше – це була розмова з творчою молоддю Львівщини. Ми покроково обговорили всі дії, які має зробити влада, аби українська молодь змогла себе зреалізувати, – розказала Юлія Тимошенко.

Сьогодні ж вона відвідала місто Жовкву. 

– Я там була останній раз ще коли працювала прем’єр-міністром. Це місто може стати історичною меккою. Сюди може з’їхатися на екскурсії половина Європи. Але за ці майже десять років українська влада не зробила нічого, щоби сюди приїжджали туристи. Відродження наших історичних пам’яток фінансують іноземці. А Україна не вкладає туди жодних коштів, – констатує політикиня. 

Юлія Тимошенко також згадала про енергетичну незалежність України.

– Я неодноразово була в Червонограді та на Любельських шахтах. І коли я ще працювала в уряді, ми починали фінансування цього унікального енергетичного комплексу, який може видобувати по 8 млн тон на рік коксівного вугілля. Відбудувавши цей комплекс, ми зможемо отримати частину енергетичної незалежності. Якщо вкласти туди мільярд доларів ресурсу, то це окупиться за 5 років. А в бюджет країни це підприємство зможе перераховувати щорічно 350 млн доларів. 

Архіви