Бар’єр у 5% ще більше віддалить виборців від нардепів, – КВУ

Унаслідок підняття прохідного бар’єру до 5% ще більше виборців не зможуть мати своїх представників у парламенті, оскільки їхні голоси не будуть зараховані, якщо кандидат, за якого вони голосували, не пройде цей бар’єр.

Про це сьогодні на прес-конференції повідомила виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська, коментуючи ухвалений Верховною Радою закон про вибори народних депутатів.

Вона прогнозує, що в результаті цього виборець ще більше буде відчужуватися від парламенту і казати, що «то не моя влада». А це, своєю чергою, може призвести до зростання напруги, яка вже є в суспільстві.

Дащаківська зазначила також, що новий закон про вибори народних депутатів багато в чому дублює положення закону, за яким проходили останні місцеві вибори. Тому, відповідно, на наступних парламентських виборах виникатимуть ті самі проблеми і використовуватимуться ті самі технології.

«Не всі суб’єкти виборчого процесу зможуть мати однаковий вплив на виборчі комісії. Це буде одним з елементів домовленостей між політичними партіями», – сказала вона.

Велика роль, згідно з цим законом, буде відводитись судам. З одного боку, за словами Дащаківської, в цьому може бути позитив, оскільки в суді мали би бути кваліфіковані люди, які, на відміну від членів комісій, що представляють інтереси конкретної партії, могли би адекватно оцінювати ту чи іншу ситуацію. Але з іншого боку, тут також можливі застереження, оскільки нарікань на судову систему в Україні сьогодні вистачає.

Серед позитивів нового закону вона відзначила положення про те, що для голосування на дому тепер необхідно буде надати медичну довідку.

Архіви