У Запоріжжі під реорганізацію потрапило комунальне некомерційне підприємство «Запорізький регіональний ФК ЛДЦ» Запорізької обласної ради (фтизіопульмонологічний центр).
Відео: Львівський пресклуб
Про це завідувачка клінічно-діагностичної лабораторії КНП «Запорізький регіональний ФК ЛДЦ» ЗОР повідомила під час пресконференції у Львівському пресклубі на тему: “Реорганізація медичних закладів: обґрунтовано чи всупереч закону?”, пише DailyLviv.com.
За словами Ірини Боронило, 16 вересня начальник Запорізької ОВА Іван Федоров видав розпорядження про припинення роботи КНП «Запорізький регіональний ФК ЛДЦ» ЗОР шляхом приєднання його до обласної клінічної лікарні.
Медикиня вважає таке рішення незаконним і перелічує низку порушень, яких припустився очільник області, коли підписав такий документ.
“Це незаконно. За щасливим збігом обставин закон цілковито на нашій стороні. Постанова Кабміну №174 від 28.02.23 року, пункт 4, передбачає, що реформуватимуться медичні заклади у всіх областях. Але у пункті 5 є винятки з цього переліку – це території, де йдуть бойові дії та окуповані території”, – пояснила Ірина Боронило.
Вона також нагадує про пункт 20 цієї ж постанови Кабміну.
“Це — наш щит і наша індульгенція, де чітко написано, що проводити реорганізацію можливо тільки з урахуванням плану, узгодженого з МОЗ. Якщо Запорізька область не подавала цього плану, то не може бути й реорганізації. Зокрема у пункті 19 мовиться, що план до МОЗ подається неодмінно узгоджений з територіальними громадами”, – аргументує протизаконність дій ЗОВА Ірина Боронило.
Оскільки, за словами медикині, це положення також порушено, то “Запорізька ОВА вчинила всупереч народовладдю”.
“Нас ніхто не запитував і з нами ніхто нічого не узгоджував. Хоча має діяти громадський контроль, який обіцяють статті 6 і 7 ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров’я» від 1992 року. І цей закон – це наша біблія і наша медична конституція”, – наголошує медикиня.
Вона вважає, що влада не мала права реорганізувати протитуберкульозний заклад ще з однієї вагомої причини, яка підкріплена новим законом “Про подолання туберкульозу в Україні”.
“Бо є закон, який набрати чинності тільки 11 лютого цього року. У пункті 32.69 – про подолання туберкульозу в Україні написано, що регіональні фтизіопульмонологічні центри — єдині медичні заклади на території регіону, які діагностують і лікують туберкульоз. Також закон про подолання туберкульозу чітко описує наші пільги, доплати й надбавки. Тож ми будемо позбавлені законних підстав для того, щоб отримувати свою заробітну плату”, – наголосила Ірина Боронило.
Завідувачка клінічно-діагностичної лабораторії звернулася зі запитами до обласної військової адміністрації з проханням надати документи, які передбачені у регламенті.
“Сім з них я не отримала, бо виявляється для ОВА вони не мають нормативно-правового характеру. І зрештою, ОВА, готуючи розпорядження про приєднання нашого закладу до обласної лікарні, навіть не провела юридичної експертизи. Економічне обґрунтування такої реорганізації базувалося на тому, що на об’єднанні область зекономить понад 9 млн грн. При тому, що наш весь заклад обходиться у 8 млн грн для бюджету. Понад те ЗОВА для свого розпорядження взяла цифри на 1 січня 2022 року. А що сьогодні залишилося від нашої області? Вони рахують на 2.5 млн населення, а в нас залишилося не більше 25% територій”, – розповіла Ірина Боронило.
З огляду на таку кількість порушень, вважає медикиня, розпорядження начальника ЗОВА має бути занулювано
“Кількість порушень наштовхує на думку, що беззаконня породжує беззаконня. Ці люди не відають, що вони творять. Бо туберкульоз – це не лялька, з якою можна погратися, він потім вистрелить, але буде пізно. Я хочу, щоби можновладці повернулися обличчям до закону і повернулися в правове річище. Це розпорядження має бути занулювано. У згаданому розпорядженні порушені чотири напрямки закону: Конституція і основи законодавства, регламент та механізми”, – підсумувала Ірина Боронило.