«Об’єднання добровольців» звертатиметься до суду через проект «Ідентифікація Тітушок», який розпочало інтернет-видання «Zaxid.net».
Про це 6 грудня заявила керівниця ВГО «Об’єднання добровольців» Олена Живко під час пресконференціїу Львівському пресклубі на тему: «Помста мера Андрія Садового за акцію пікету».
–27 листопада активісти ГО «Об’єднання добровольців» проводили пікет біля Вищого антикорупційного суду України, де обирали запобіжний захід меру Львова Андрію Садовому. Напередодні ми подали до Київської міської ради заявку на проведення акції протесту. 29 листопада на сайті Zaxid.net з’явилася стаття «Галицькі тітушки», де опубліковані фото тих, хто відвідував мітинги, із проханням впізнати та вказати імена людей на фото. Ми пікетували і попереднього, і чинного президента, але такої реакції, як від нашого мера, ми не очікували. Ми обурені статтею, у якій героїв війни, львів’ян, називають «тітушками», – каже Олена Живко.
За словами керівниці «Об’єднання добровольців», такими статтями тиснути на організацію не вдасться.
-Коли бойового генерала беруть під варту без можливості внесення застави, а мера відпускають під особисте зобов’язання, – це шоу. Андрій Садовий влаштував його напередодні виборів. Ми зламали йому сценарій, тому він обурений. Ми вимагаємо вибачення, бо поки він крав – ми захищали нашу країну. Будемо звертатися до суду і вимагаємо в журналістів видалити чи спростувати публікацію. Ми живемо в правовій країні і будемо діяти правовими методами. У центрі Львова такі антиукраїнські речі не повинні відбуватися, – наголошує Олена Живко.
За її словами, на сайті «Zaxid net» опублікували фото Юрія Дмитренка, командира територіальної оборони. 2014 року він добровільно пішов служити в ЗСУ. У 2015 вступив у добровольчу армію і воював на сході України.
Юрій Дмитренко заявив на пресконференції, що він ні від кого не ховається і що це дуже неприємно, коли його та побратимів називають «тітушками».
– Я пішов добровільно в армію, приховавши інвалідність другої групи. Мені неприємно, коли мене і моїх побратимів називають тітушками. Ми не для того воювали. Ми ні від кого не ховаємося, ми всі тут, – наголошує Юрій Дмитренко.
Іван Пліш, боєць-доброволець, фото якого також з’явилося на сайті Zaxid.net, 2016 року був нагороджений орденом «За мужність», розповідає Олена Живко. Він був на Майдані, де 25 лютого 2014 року отримав важке поранення. Куля пройшла крізь будівельну каску наскрізь. Згодом Іван Пліш вступив в лави української армії.
– Хоч рана мене ще турбує, але я вступив у боротьбу проти зла. На війні ми часто виїжджали до Мар’їнки. Я буду боротися проти такої влади. Вона повинна робити добро, не продавати садочки, не красти землю. Поки серце б’ється, я буду боротися за те, щоб наше молоде покоління жило в злагоді і любові, – каже Іван Пліш.
Про події 27 листопада в Києві розповідає Павло Гладиш, керівник ГО «Шквал», учасник бойових дій:
-Я вів стрім із акції. Ніхто не ховався. Представники ЗМІ запитували, звідки ми приїхали і хто ми. Ми відповідали на їхні запитання. Інтерв’ю ці не потрапили в медіа, опублікували лише уривки з моментами, де хтось відвертався. Змонтували сюжет так, наче всі ховаються. На Фейсбуці «Координаційної ради учасників бойових дій Львівщини» є повністю мій стрім. Там видно, які нам ставили питання, хто ховався і хто не ховався. Була присутня і група, яка стояла за підтримку Садового. Вони стояли окремо, але потім почали змішуватися із нами.
Нагадаємо, «Zaxid. net», який пов’язують з дружиною міського голови Львова,розпочав спецпроєкт «Ідентифікація тітушок».
У його преамбулі написано :
«Імітація громадської активності, що полягає у залученні за гроші «масовки» до участі у потрібній організаторам акції дискредитує саму ідею громадського протесту. Учасників таих аційлегко відрізнити по тому, що вони, як правило, ховають свої обличчя, уникають спілкування з журналістами, а коли вже їх припирають до стінки – не можуть хоча б у загальних рисах пояснити причини своєї участі.
Ми вважаємо, що таке ганебне явище заслуговує найширшого розголосу і осуду, як мінімум. Тому ми просимо наших читачів допомогти ідентифікувати особи нових «галицьких тітушок».