Андрій Садовий є прикладом того, яким не має бути мер будь-якого міста, не лише Львова.
Так сказав у відеопрограмі “Кому найліпше пасуватиме мантія мера Львова-2020? Неформальна приміряльня” львів’янин Теодор Дяків.
– Основна причина цього переконання – в ігноруванні закону, систематичному, цинічному та наполегливому. Вже з першої каденції в 2006 році це стало зрозумілим з того, як формувалися депутатські комісії як призначали їх голів. І це людина, котра уповноважена і зобов’язана забезпечувати дотримання законодавства,- каже Теодор Дяків.
Він пригадав, як був депутатом Львівської міської ради.
– Я мав інформацію про цілу низку афер, які були здійснені з ініціативи Андрія Івановича. Назву лише одну. Мова йде про три гектари парку «Знесіння». Садовий 2 вересня 2006 року виносить проект ухвали про житлову забудову на цій ділянці. Я пишу депутатське звернення, де йдеться про чотири грубих порушення законодавства. Андрій Іванович каже: «Закон законом, проте є здоровий глузд, і він у Львові перемагає», – розповідає Дяків.
Після цього, за словами Теодора Дяківа, ухвалу виносять на затвердження, за неї голосують. І породжують судові процеси на довгих 12 років. Паркову територію не забудували лише тому, що втрутилася громадськість, а згодом – й правозахисники.
Має претензії Теодор Дяків і до можливого кандидата в міські голови Львова Олега Синютки.
– Голова комісії, заступник мера Львова Олег Синютка оголошує переможницею австрійську фірму «Альпіна». Олег Мацех від Громадського форуму Львова телефонує до звитяжниці, щоб привітати. Натомість довідується, що ця фірма в конкурсі участі… не брала. Один цей факт викреслює людину з політики в нормальній європейській країні,- згадує Теодор Дяків.
За його словами, таких фактів щодо пана Синютки відомо ще декілька.
– Коли Саакашвілі погодився піти губернатором на Одещину, я викреслив його зі списку політиків. Чому? Якщо політик його масштабу не розуміє, що область перебуває в системі політичної влади України, то навести там порядок нереально. Теж саме, коли мова заходить про нардепів восьмого скликання Дмитра Добродомова або Оксану Юринець. Нагадаю, що вони обіцяли поширювати потребу зміни політичної ситуації. Але за всю свою депутатську каденцію навіть слова про це не сказали, зауважив Теодор Дяків.
Теодор Дяків назвав критерії, яким би мав відповідати міський голова Львова. По-перше, це – людина, яка готова на жертовність. По-друге, цілковито фінансово забезпечена. У неї має бути розуміння ситуації в місті і того, що не вдасться суттєво поліпшити її в межах сьогоднішньої московсько-радянської політичної системи.