Новий закон про ТОВ дозволяє відступи від законодавства, – юрист

18 червня запрацює Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю». Він зачепить усі понад 500 тисяч товариств з обмеженою відповідальністю, які діють в Україні. За новим законом буде змінено вимоги до статуту товариства.

Про це сьогодні, 10 травня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда»-5-2018, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив засновник групи компаній «Західна консалтингова група», «Яновський і партнери», «Збережені активи» та «Академія професійного бухгалтера» адвокат Олексій Яновський.  

– Сьогодні ще діють Закон «Про господарські товариства» та Цивільний кодекс, які регулюють певні питання роботи товариств з обмеженою відповідальністю. І якщо ви зараз хочете відкрити товариство, але за новим законодавством у новій редакції, щоби потім не змінювати статут, то цього не вдасться зробити, – пояснює адвокат.

Водночас він наголосив, що новий закон не зобов’язує нікого змінювати статут. 

– Якщо певні питання статуту вашого товариства не відповідатимуть положенням нового закону, то їх просто не будуть застосовувати, – заспокоює Олексій Яновський. 

Але якщо власники все ж захочуть внести зміни в статут товариства, то новий закон передбачає, що за цю дію вони не сплачуватимуть державного збору впродовж року від набуття чинності закону. 

Юрист, покликаючись на власний досвід, пропонує зачекати, бодай три місяці, аби побачити, з чим можуть стикнутися ТОВ на практиці. 

Що стосується новацій з 18 червня, то Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» заборонив товариству надавати позику для оплати вкладу учасника або ж поруку за позиками, кредитами, наданими третьою особою для оплати його вкладу. 

Закон також наголошує, що вклад у негрошовій формі повинен мати грошову оцінку та одностайне підтвердження рішенням загальних зборів, у яких взяли участь всі учасники товариства. 

Також змінено строки внесення вкладу. 

– Згідно зі ще діючим законодавством сформувати статутний капітал обов’язково треба впродовж шести місяців після реєстрації. Але за статутом ми можемо передбачити будь-який інший строк, – каже Олексій Янковський.

Він пояснює, що в статуті можна прописати будь-які умови. Новий закон дозволяє такі відступи від законодавства. Але якщо щось не прописано в статуті товариства, то треба буде керуватися законом. 

Юрист зауважив, що новий закон вимагає, аби у статуті обов’язково було зазначено повне та скорочене найменування товариства, органи управління товариством, його компетенція та порядок прийняття рішень, порядок вступу і виходу з товариства. А все інше – за бажанням. 

Архіви