Якщо підприємець придбав якусь річ, умовно кажучи, за 30 тисяч гривень, і того ж дня вирішив її повернути, а натомість отримати свої кошти, то його за це можуть оштрафувати.
Про це сьогодні, 9 серпня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила партнер компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.
Вона нагадала, що в Україні діє Постанова правління Національного банку України від 6 червня 2013 №210, яка обмежує готівкові розрахунки сумою в 50 тисяч гривень.
– У цій постанові говориться: встановити граничну суму розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) впродовж одного дня – в розмірі п’ятдесят тисяч гривень, – процитувала Людмила Шахно.
Також, за її словами, про це неодноразово нагадує і Державна фіскальна служба України.
– Приймання впродовж дня від фізичної особи та видача цій же фізичній особі готівки – більше 50 тисяч гривень є порушенням. Крім того, податкова вважає, що ці вимоги стосуються всіх правочинів, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, – пояснює Людмила Шахно.
За її словами, не поширюється обмеження готівкових розрахунків на розрахунки підприємств (підприємців) з бюджетами та державними цільовими фондами; на добровільні пожертви та благодійну допомогу; використання коштів, виданих на відрядження.
На інших порушників чекає штраф – від 1700 грн до 3400, якщо їх упіймали вперше. І за повторне порушення впродовж року – від 8500 до 17000 грн.
– Але якщо від дня порушення минуло більше двох місяців, і це порушення є разовим, тобто не щодня ви приймаєте чи видаєте по 50 тисяч гривень готівкою, то штрафувати вас не повинні, – заспокоює партнер компанії «Академія професійного бухгалтера».
А щодо ситуації з поверненням товару того ж самого дня, то, за її словами, ДФС радить звертатися за поясненнями до Нацбанку України. Адже ситуація спірна – можуть оштрафувати, а можуть і не карати