Сміття, яке забирають від будинків, далі складують у Львові, – депутат

Фракція «Самопоміч» у Львівській облраді підтримує рішення про затвердження Програми про поводження з твердими побутовими відходами у Львові. Після того, як це рішення буде прийняте, «Самопоміч» згорне намети під Львівською ОДА та закінчить свою акцію протесту.

Про це сьогодні, 12 липня, під час прес-конференції на тему: «Сміттєвий ультиматум намісника президента: що приховують офіційні звіти ЛОДА, і яке рішення повинна прийняти влада області?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила голова фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Інна Свистун.

Вона нагадала, що минулого тижня депутати Львівської облради прийняли ухвалу, за якою Львів повинен сплатити певні кошти області за вирішення проблеми зі сміттям. Місто погодилося заплатити ці гроші.

– Програма, яку запропонував голова облдержадміністрації, має певні недоліки. Проте ми її підтримуємо, щоби нарешті вирішити цю сміттєву проблему, – каже вона.

Заступник голови фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Роман Кізима має багато зауважень до вищезгаданої програми.

– У юридичних документах не повинно бути оціночних та образливих суджень. А в цьому рішенні є такого достатньо. Крім того, тут є достатньо багато неправди. Наприклад, в цьому рішенні говориться, що міська влада Львова не провела розрахунки з тими громадами, куди вивозили сміття. Це –відверта брехня, уже виплачено близько 25 млн гривень, – стверджує він.

Також у Програмі про поводження з ТВП у Львові згадано, що на її виконання буде надано 600 млн гривень. Але куди саме і на що їх використають – не деталізовано. Передбачають, що це вирішуватиме профільна комісія.

– Це – важлива тема як для міста, так і для області. Це – великі кошти. Тому я знову наполягаю, щоби розподіл коштів вирішували всім депутатським складом, а не окремою комісією, – каже Роман Кізима.

Голова фракції «Самопоміч» у Львівській міській раді Андрій Шевців нагадав, що тепер щодня роблять моніторинг вивезення сміття та його накопичення.

– Складна ситуація з вивезенням сміття залишається у Шевченківському, Залізничному та Франківському районах. Найскладніша ситуація – у Сихівському, – зауважив він.

Крім того, дуже складна ситуація з вивозенням та утилізацією сміття є в Городоцькому, Пустомитівському і Жовківському районах.

– Там також є сміттєві майданчики, як і у Львові. Вони перенакопичені. І ніхто ці проблеми не вирішує, – каже Андрій Шевців.
Він також дорікнув обласній владі, що, звітуючи про спорожнення сміттєвих баків біля житлових будинків, насправді його складують у місті.

– Сміття не вивозять з міста. Воно залишається на перезавантажувальних станціях. Знаємо, що у Львові є два великих і один маленький майданчики, де накопичують сміття, – Андрій Шевців стверджує, що в п’ятницю у Львові перебуватиме державна делегація, і обласна влада намагається очистити вулиці від сміття, проте не вивозить його нікуди для утилізації.

Роман Кізима також зауважив, що наразі приймуть програму тільки для Львова.  А комплексної програми поводження зі сміттям для всієї області – немає. Отже проблема не буде вирішена.

– Зрештою, її не буде вирішено, поки такої програми не буде прийнято на рівні держави. Якби у Львові не сталося такої трагедії, то ніхто би в Україні не знав, що в нас такий безлад зі сміттям в країні, – вважає він.

Архіви