Громадські активісти Львова вимагають відсторонити від виконання посадових обов’язків тих чиновників, які причетні до видачі дипломатичних номерних знаків на автомобіль, який належить третьому секретареві Генерального консульства Російської Федерації у Львові.
Про це сьогодні, 3 березня, під час прес-конференції на тему:
«Служу Російському консульству!» За «лівий» дипломатичний номер в.о. директора РСЦ МВС у Львівській області О. Плашовецького підвищили на службі», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив представник ГО «Вектор європейського розвитку «ВАРТО» Роман Салабай.
У понеділок низка громадських організацій Львова у приміщенні регіонального сервісного центру Національної поліції у Львівській області (колишній МРЕВ) вимагала відставки Олександра Плашовецького та його команди, які причетні до видачі дипломатичних номерів автомобілю, який належить третьому секретареві Генерального консульства Російської Федерації у Львові.
Роман Салабай розповів історію видачі цих номерів.
– 29.12.2015 року до регіонального сервісного центру надійшло клопотання від Генконсула Росії у Львові Олега Астахова. Лист був написаний на адресу начальника регіонального сервісного центру. Всупереч інструкції, Олександр Плашовецький, з порушенням процедури, провів реєстрацію транспортного засобу «Шевроле Тахоє» та надав дипломатичні номери цьому автомобілю, – розповідає активіст.
За його словами, є постанова Кабміну № 1388, яка регулює питання постановки транспортних засобів на облік. В п.12 вищезгаданої постанови зазначено як реєструють консульські автомобілі. Тобто, щоби такий автомобіль отримав номерні знаки, повинно бути клопотання від Міністерства закордонних справ, яке також погоджує Міністерство внутрішніх справ.
– Проте МЗС повідомило, що абсолютно не знало про клопотання Генконсула Росії у Львові. Там написано: «У відповідь на ваше звернення щодо обставин видачі дипломатичних номерів третьому секретарю Генерального консульства Російської Федерації у місті Львові Терентьєву Антону Олександровичу, повідомляємо таке: МЗС України не надсилало до підрозділів, що здійснюють державну реєстрацію та видачу державних номерних знаків, клопотань з приводу реєстрації транспортного засобу «Шевроле Тахоє», який належить громадянину РФ пану Терентьєву, – цитує лист з Міністерства Роман Салабай.
Тому активісти підозрюють Олександра Плашовецького в тому, що він одноосібно прийняв рішення – надати дипломатичні номери автомобілеві, який належить громадянинові країни-агресора, з порушенням українського законодавства.
– Транспортний засіб з дипломатичними номерами має привілеї. Його не може зупиняти поліція, він не підлягає митному огляду і має право безперешкодно перетинати кордон, – каже активіст.
У процесі дослідження – як і хто видав ці номерні знаки – львівські активісти довідалися про інші цікаві факти.
– Номерний знак серії В 3010358 не відповідає законодавчим вимогам. У період з 2010 до 2012 роки виготовляли дипломатичні номери-знаки серії «В» та передбачали розміщення шести цифрових символів. А з 2012 року вже виготовляли дипломатичні номерні знаки серії «С», «D», «P» та «S». Тобто у нас є всі підстави вважати, що вищезгадані номерні знаки є сфальшованими, – каже Роман Салабай.
Також, за його словами, активісти мають руках копії відповіді міністра МВС Арсена Авакова, що видача номерів автомобілю, про який зараз так багато говорять, зроблена з порушенням законодавства.
За словами Романа Салабая, львівські активісти вже звернулися до прокуратури з заявою про вчинення кримінального правопорушення і вимагають звільнення в.о. директора РСЦ МВС у Львівській області О. Плашовецького.
Представник ГО «Самооборона львівського Євромайдану» Валентин Сердюк пояснив, чому громадських активістів так занепокоїв факт видачі фальшивих номерів представникові Росії.
– Ми можемо підозрювати, що таких автомобілів з такими номера може бути в Україні більше, вони можуть бути будь-де і там можуть перевозити вибухівку та зброю, – каже він.
За словами очільника ГФ «Рабів до раю не пускають» Івана Спринського, впродовж кількох днів буде сформована група, яка ініціює протести проти колишнього МРЕВ та за очищення сервісного центру від колишніх «схемників».
– Львів’яни можуть, навіть анонімно, повідомляти факти з зазначенням дат і сум, які передавали працівникам колишнього МРЕВ, – каже він.