Підприємці Львівської області вимагають звільнення керівників управлінь, які займаються шантажем та провокують до хабарництва підприємців малого та середнього бізнесу. Зокрема, вони підозрюють керівництво управління юстиції Львівської області в лобіюванні інтересів певних бізнес-структур за рахунок блокування роботи інших.
Про це кілька представників аграрного сектору бізнесу Львівщини заявили під час прес-конференції сьогодні.
Заступник директора з організації виробництва ПП «Західний Буг» Юрій Одноріг розповів, що одним із найяскравіших прикладів бюрократичної схеми в державних органах влади є робота управлінь Держкомзему та юстиції у Львівській області щодо реєстрації договорів про оренду земель з громадянами. Юрій Одноріг пояснив, що його підприємство орендує понад 35 тисяч гектарів земної у власників та спадкоємців земельних ділянок для ведення виробництва. З кожним із цих власників укладають договір оренди землі. Відповідно до Закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» далі право оренди земельної ділянки підлягає державній реєстрації. Для цього документи потрібно подавати в реєстраційні служби управлінь юстиції у тих районах, де орендують земельні ділянки.
«Наше підприємство працює у семи районах Львівщини і побачили, що кожна із реєстраційних служб має свій підхід до законодавства, у кожної – свій перелік документів та вимоги. Складається враження, що це зовсім різні контори. Реєстраційні служби сталять різні вимоги порядку подання заяви про державну реєстрацію прав оренди та вимагають документи, що не передбачені чинним законодавством», – розповів підприємець.
Він додав, що після звернення до Головного управління юстиції Львівщини районні управління спростували свої незаконні вимоги, але службовці знайшли інший спосіб блокувати роботу підприємства: вони приймають обмежену кількість заяв, оскільки стверджують, що технічно можуть опрацювати лише 5-10 заяв на день. Таким чином, якщо у 2012 році відділами держземагентств було зареєстровано 10 тисяч договорів оренди, то в результаті «покращення» порядку реєстрації від Януковича в 2013 році було зареєстровано 608 договорів на право оренди.
Водночас орендарі земель, які працюють понад 10 років, підозрюють керівництво управління юстиції Львівської області в лобіюванні інтересів певних бізнес-структур за рахунок блокування роботи інших. «Поки чиновники умисно затягують час, дають нам неправомірні відмовки, з реактивною швидкістю проводиться реєстрація договорів оренди нікому невідомих підприємств. Для прикладу, ПП «Рутен», за яким стоїть одіозна фігура лідера «Українського вибору» Тараса Козака, за сім останніх місяців зареєстровано 2811 прав оренди землі. Реєстратори працюють навіть у нічний час. Тут вони кажуть, що не можуть зареєструвати більше 5 прав за день, а в після робочий час для одного підприємства реєструють по 20 прав. Ми маємо документальне підтвердження, де вказано час реєстрації з 20 по 22 годину, і навіть реєстрацію о 1.30 ночі», – наголосив Юрій Одноріг.
В свою чергу німецький інвестор, який працює в Миколаївському районі, голова ТзОВ «Біорена» Тім Нандельштедт розповів, що у нього теж виник конфлікт із підприємством «Рутен». У жовтні минулого року на поле, яке орендує товариство «Біорена» виїхали трактори без номерних знаків і почали працювати на ньому. Німецький інвестор відразу звернувся до органів місцевого самоврядування, де йому сказали, що підприємство Козака не має жодних дозволів, аби там працювати, тому будуть проведені перевірки.
«Через місяць у районній раді була друга нарада з цього питання і вже думки голови адміністрації пішли в другу сторону: він сказав, що це дуже добре, що фірма «Рутен» працює на полі, де ніхто не працював і так далі. Я не смів питати, як може бути так, що фірма може працювати без номерів на тракторі. Коли я їду машиною без номерних знаків на трасі, то максимум через дві години мене зупинять працівники ДАІ і я матиму проблеми. І чому ця фірма до сьогоднішнього дня може працювати без дозволів на землях запасу? Я цього не розумію, або навпаки, я це дуже добре розумію: для мене тут смердить корупцією»,– сказав Тім Нандельштедт.
Він додав, що був на Майдані і дуже сподівається, що люди там загинули недаремно, а Україна та Львівщина зокрема після цього стануть демократичними та знищать корупцію.
Юрій Одноріг наголосив, що ситуація із підприємством «Рутен» не поодинока, адже усім, хто працює в агробізнесі відомо, що тут сформована чітка піраміда хабарництва. Він зазначив, що підприємці вже зверталися до нової влади та нових правоохоронних органів із вимогою притягнути до відповідальності та звільнити корупціонерів, однак наразі це не дало жодних результатів.
Підприємці вимагають звільнити та не допустити повторного призначення на посади керівника Головного управління юстиції Львівщини Андрія Багряка, начальника реєстраційної служби Людмили Ясінської, керівника головного управління Держземагентства Львівщини Степана Ярмуса, начальників реєстраційних служб Сокальського, Жовківського та Бродівського районів, заступника начальника Львівської філії центру ДЗК Михайла Кречківського, а також керівників районних управлінь цих структур.
«Якщо наш голос залишиться не почутим, наші трактори та комбайни заблокують корумповані структури держземагентства та юстиції по всій області до того часу, поки корупціонери з цих структур не звільнять кабінети. Також ми звертаємось до представників українського бізнесу – час починати з себе: жодного хабара корумпованим чиновникам», – наголосив Юрій Одноріг.Теги: