КВУ: кандидати, які уникають дебатів, не є самостійними фігурами

Лише близько 20% кандидатів у народні депутати по мажоритарних округах Львівщини погодилися на публічні дебати у «Львівському Прес-клубі». Про це сьогодні на засіданні, 16 жовтня, розповів керівник медіа-проектів ЛОГО «Львівський прес-клуб» Роман Шостак.

«Для того, щоб брати участь у дебатах, треба, як мінімум, мати свою точку зору. З огляду на те, який у нас формується парламент, можна зробити висновок, що кандидати, які заявили про свою участь у виборах, не є самостійними фігурами. Публічні дебати – це один з показників, які можуть це зафіксувати», – зазначила виконавчий директор ЛОГО «Комітет вибоців України» Оксана Дащаківська.  На її думку, кандидати не готові бути публічними особами.

Член координаційної ради громадянської мережі «ОПОРА» Олександр Неберикут назвав низьку політичну культуру однією із трьох причин, чому кандидати у народні депутати відмовляються від публічних дебатів. На його думку, другою причиною є соціологія, тобто питання рейтинговості того чи іншого кандидата. Одним із аргументів відмови є те, що кандидат, якого пропонували для дебатів, не є рейнтинговим. Однак, на думку, Олександра Неберикута, це лише виправдання, щоб не брати участь у дебатах. Останньою причиною є певні лідерські якості кандидата, щоб вести дебати.

«На дебати треба виходити з чимось, а не з армією іміджмейкерів, керівниками штабів, які стоять за плечима, а із уявленнями про реформи, зміни. Дуже часто відчувався брак програмних засад», – сказав Олександр Неберикут. 

 На думку політолога Юрія Шведи, ця виборча кампанія не показала серйозного обговорення програм партій і загальноукраїнських проблем.

«Дебати – це відкрита показова форма, яка показує готовність до публічної діяльності», – сказав Юрій Шведа.

Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар’єр для проходження в Раду – 5%), ще 225 – у мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.

Як інформував ZAXID.NET, ЦВК зареєструвала 1268 міжнародних офіційних спостерігачів для спостереження за виборами народних депутатів України 28 жовтня.

Архіви