Львів’янин, якого побили у міліції, виграв справу проти держави Україна на 10 тис. євро

Львів’янин, якого жорстоко побили у Личаківському райвідділ міліції Львова, виграв справу у Європейському суді проти держави Україна. Суд постановив компенсувати чоловікові моральну шкоду у розмірі 10 тис. євро та сплатити 650 євро витрат, пов’язаних із веденням справи.

Про це сьогодні, 22 грудня, на прес-конференції  у Прес-клубі повідомив адвокат, член правління РГБФ «Право і Демократія», представник у справі згаданого громадянина у Європейському суді Руслан Таратула.

Як розповів Таратула, львів’янин Іван Самардак, 1952 року народження, 20 квітня 2002 року був затриманий та жорстоко побитий у Личаківському райвідділі міліції Львова. Судово-медична експертиза встановила численні побої та переломи кількох ребер, які кваліфікували як тілесні ушкодження середньої тяжкості. 22 квітня Самардак звернувся зі скаргою на побиття у Личаківську районну прокуратуру міста Львова.

«Лише у жовтні 2002 року після багатьох скарг на постанови про відмову у порушенні кримінальної справи справа таки була порушена. З того часу до 2005 року слідство тривало тихим ходом, але ніяких перспектив не було видно, оскільки справа була порушена за фактом спричинення йому тілесних ушкоджень середньої тяжкості, тобто навіть не були визначені підозрювані особи, хоча він з часу перших звернень чітко вказав на посадових осіб – працівників міліції, які його побили у райвідділі», – розповів адвокат.

З його слів, вперте небажання прокуратури провести розслідування справи підтвердив Личаківський районний суд міста Львова. Відтак було прийняте рішення звернутися у Європейський суд з прав людини.

Через завантаженість Європейського суду лише у 2010 році було прийняте рішення у цій справі. Суд встановив порушення Україною ст. 3 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (Європейської конвенції) у зв’язку з жорстоким поводження працівників міліції щодо заявника, а також порушення ст.. 3 Конвенції у зв’язку з неефективним розслідуванням прокуратурою скарги заявника на жорстоке поводження працівників міліції.

Як розповів Таратула, моральна шкода має бути виплачена львів’янину упродовж трьох місяців від дати прийняття судового рішення. «Є спеціальний закон про виконання рішень Європейського суду. Виконання рішення Європейського суду перебуває під контролем Кабміну та європейських інституцій», – зауважив адвокат.

«Європейський суд говорить про те, що держава Україна не вжила належних заходів для захисту прав людини. Тому держава Україна повинна виплатити йому компенсацію за те, що вона не змогла захистити його права і відповідно до кінця належно розслідувати його справу», – пояснив керівник громадської юридичної приймальні РГБФ «Право і Демократія» Андрій Бурий.

Директор РГБФ «Право і Демократія» Віталій Разік зауважив, що кримінальна справа про побиття цього громадянина з 2002 році ще досі розслідується. «Прокуратура досі не встановила винних», – наголосив він.

Архіви