На Погулянці замість вілли будують багатоквартирний будинок

На вулиці Погулянка у Львові стартували будівельні роботи з будівництва багатоквартирних житлових будинків з вбудованими автостоянками на території так званої вілли Куницького, збудованої наприкінці 19 століття. Про це йшлося під час сьогоднішньої прес-конференції у Львівському прес-клубі. Представники громадських організацій твердять, що ця вілла має історичну цінність, бо з неї розпочалася забудова Погулянки. Відтак будівлю варто було би внести до списку пам`яток архітектури і тоді вже діяти згідно з вимогами чинного законодавства. 

"Історія Львова не починається 19 ст., але ми маємо історичну архітектурну споруду і повинні її зберегти», стверджують фахівці з містобудування та пам’яткознавства . Під час прес-конференції депутат міської ради Віра Лясковська запитала у представників фірми, що будуватиме цей будинок, чому вони не розглядають варіант відновлення самої віллли, на що їй дали відповідь, що вілла ремонту і відновленню не підлягає. Також представники фірми заявили, що продовжуватимуть будівництво, навіть якщо під будівельний майданчик прийдуть з пікетами, оскільки на всі роботи є дозволи і не було заперечень. 

Цікавим є той факт, що в первісному варіанту на Погулянці йшлося про будівництво малоповерхових житлових будинків, однак вже цього року в ухвалу були внесені зміни і в ухвалі з`явилося словосполучення житлових багатоквартирних будинків”. 

Голова ради ЛОО “Українське товариство охорони пам’яток історичної культури» Андрій Салюк заявив під час прес-конференції, що у Львові є системна проблема руйнування історичних пам`яток і вона не буде змінена до тих пір, поки інвестори не полюблять Львів. 

«Ми маємо системну проблему руйнування історичних пам’яток, – сказав він. 

Натомість Віра Лясковська закликає громаду боротися проти таких випадків, бо вони призводять до того, що Львів з архітектурної перлини України перетворюється на спальне місто. 

«Потрібно боротися відкрито і не боятися. Через невігластво та цинізм влади зі Львова роблять тільки спальне місто. А для зміни ситуації, що склалася з львівськими рекреаційними зонами, слід залучати громадськість, бо коли робить громада – є результат” – наголосила вона.

Архіви