Через те, що п’ята хвиля мобілізації не була виконана, відбувається шоста хвиля. І доки не буде виконана ця хвиля мобілізації, доти не зможуть демобілізуватися і повернутися додому зі сходу України бійці, які перебувають там вже більше року.
Про це сьогодні, 6 липня, під час прес-конференції на тему: «Як несвоєчасне проведення мобілізації позначається на військових, які очікують демобілізації», що відбулася у Львівському прес-клубі, заявив заступник голови Львівської облдержадміністрації Андрій Корнат.
За його словами, шоста хвиля мобілізації почалася 16 червня і закінчиться 20 серпня. Упродовж цієї хвилі треба буде мобілізувати, навчити і розподілити у військові частини понад 2 600 осіб зі Львівської області.
– Система мобілізації була створено в радянські часи і зараз не працює. Ми бачимо, що багато осіб не йдуть до збройних сил, різними способами уникають.
Зокрема, це стосується міста Львова, де набагато складніше провести процес мобілізації людей, – каже Андрій Корнат.
Він зауважив, що цей процес стосується людей, які з доброї волі та власного бажання прийдуть на призовний пункт, пройдуть медкомісію та будуть визнаними такими, що можуть бути мобілізованими до лав збройних сил України.
За словами Андрія Корната, мобілізації заважають певні політичні сили, які роз’їжджають Львівщиною та говорять про внутрішню окупацію і закликають не йти захищати країну.
– У мене є запитання до таких політичних сил: чи вони хочуть, щоби ми кожен зокрема захищали свої домівки зі зброєю у руках тут, у Львові, кожен свою квартиру? Я розумію, що можна піднімати свої рейтинги, маніпулюючи тими людьми, які не хочуть йти у Збройні сили України, які налякані з різних причин.Один зі спікерів «Правого сектору» дозволив собі сказати, що люди не повинні нічого робити, в цьому випадку, коли йдеться про мобілізацію, – каже чиновник.
Як повідомив т.в.о. начальника групи з роботи з особовим складом та громадськістю Львівського обласного військового комісаріату майор Олег Полуторенко, на сьогодні вдалося вручити повістки тільки 39 відсоткам тих, хто є в списках на мобілізацію. Серед них є і 50 депутатів в області та 10 голів сільських рад.
– Це для того, щоби люди бачили, що повістки вручають всім, незалежно від того, яку він займає посаду, – каже майор.
При цьому він знову наголосив, що поки не проведуть мобілізацію, то ніхто не відпустить додому тих, хто зараз на війні.
Як пояснив речник Львівського обласного військового комісаріату Роман Поронюк, після того, як медкомісія визнає мобілізованого придатним, його 30 днів навчають у навчальному центрі і тільки потім його скеровують до військової частини, де він має замінити демобілізованого.
– Людина, яка йде на демобілізацію, повинна здати все майно, яке йому ввірила держава, справу та посаду. І тільки тоді він може відбути додому, – каже він.
Роман Ганущак, боєць 24 бригади, вже за законом вважається демобілізованим. Але він каже, що замінити їх не можуть, тому що немає ким. – Залишити позицію ти не можеш. Немає наказу. Тільки коли людина приходить, ти повинен ввести його в курс, передати майно і тоді тільки їхати. Коли немає заміни , то і ти не можеш потрапити додому. Виходить так, що ми несемо службу і це тільки нам потрібно. Стає незрозуміло, за кого ти маєш воювати. Виходить, що ти не знаєш, кого ти маєш захищати. На запитання, коли поміняють, ніхто не може дати чітку відповідь, тому що немає заміни. Хоча країна наша не маленька, багатомільйонна держава, людей, які можуть тримати зброю в руках і гідно захищати свою землю, більше, ніж достатньо, – каже боєць.За його словами, йому було би достатньо трьох днів, щоби передати справи іншому бійцеві. Але немає кому.