2 жовтня «Львівгаз» протестуватиме в Києві за справедливий тариф

2 жовтня профспілка працівників газових господарств України проведе всеукраїнську акцію протесту у Києві під стінами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Працівники обласних газових господарств вимагають від НКРЕКП перерозподілити складові чинного тарифу на газ для населення так, аби частка, яку отримують обласні газові господарства, збільшилася хоча би на 20 копійок.

Про це сьогодні, 25 вересня, під час прес-конференції на тему: «Наслідки постійної збитковості тарифу на розподіл газу: катастрофічна ситуація з персоналом у ПАТ «Львівгаз» перед початком опалювального сезону», яка відбулася у Львівському прес-клубі, заявив голова профкому ПАТ «Львівгаз» Сергій Копанічук.

Газовики наголошують, що мови про збільшення тарифу на газ для населення не йде. Розмова ведеться навколо тих майже семи гривень за куб газу, які вже сплачують споживачі.  

– З тих семи гривень ми отримуємо лише сімдесят копійок. А левову частку, 90 відсотків, забирає НАК «Нафтогаз», – пояснює голова правління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович.

Цих 70 копійок, які залишаються у кишені ПАТ «Львівгаз», розподіляють так: 24 копійки витрачають на зарплату,  ще за 46 копійок з кубометра газу потрібно ремонтувати мережі, замінювати лічильники, купувати паливо та забезпечувати інші витрати.

Працівники ПАТ «Львівгаз», покликаючись на свій досвід, виступають проти підвищення тарифу. Кажуть, що збільшення ціни на газ призводить до збільшення боржників. А субсидії, які оформляють мешканці, газовикам виживати не допоможуть.

– Субсидії – це не живі кошти. Це – папірці і з них ми не можемо ані заробітної плати сплатити, ані матеріали закупити, – говорить  Сергій Копанічук.

Натомість, на балансі у ПАТ «Львівгаз» є 24 тисячі кілометрів газопроводів.

– Це як від Львова до Америки і назад, і ще трошки, – порівнює Юрій Войсович.

І всі ці мережі треба комусь обслуговувати. Молодь за зарплату в 6400 гривень на цю роботу йти не хоче. Економічний коледж при  Національному університеті «Львівська політехніка» може навчати фахівців. Але на спеціальності, пов’язані з газовим господарством, другий рік є недобір студентів.

– Щоби хлопець після коледжу працював слюсарем, який може обслуговувати мережі, потрібно ще рік-два додатково його вчити. Але вже і вчити нікому, – говорить голова профкому ПАТ «Львівгаз» Сергій Копанічук.

Тільки цього року з підприємства звільнилося 342 фахівці. І продовжують звільнятися. За останні 5 років з роботи у пошуках більшої оплати пішло вже дві тисячі осіб. Залишаються тільки найбільші патріоти підприємства.

– Середній вік нашого слюсаря – 50 років. Але ви їх ніколи не бачите. Їхня робота – в «полі». Вони повинні обійти мережі, перевірити, попередити можливі аварії. На щастя, останнім часом ми не мали жодної аварійної ситуації. Люди працюють. Хоча, робота, яка включає в себе – розкопати, замінити та заварити трубу, оцінюється в 150 гривень в день, – каже голова правління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович.

Він також зізнався, що хоч зараз готовий взяти на роботу кілька десятків слюсарів і зварювальників.

Натомість станом на минулий рік НАК «Нафтогаз» задекларував прибутки завбільшки 39 млн гривень. І простий перерозподіл у межах чинного тарифу 10-20 копійок вирішив би проблему обласних газових господарств.

За словами голови профкому ПАТ «Львівгаз» Сергія Копанічука, вони вже кілька разів зверталися і до Президента, і до Кабміну, і до НАК «Нафтогаз», і до НКРЕКП з вимогою провести цей перерозподіл. І ось, 14 червня НКРЕКП нарешті почуло працівників газових господарств та ухвалило нову методику розрахунку тарифу.

– Для того, щоби ця методика набула чинності, її треба надрукувати в газеті «Урядовий кур’єр». На наші звернення нам відповіли, що немає коштів для друку. Тому 2 жовтня, під час пікету, ми зберемо копійки в скляну банку, принесемо їм і хай надрукують, – обіцяє профспілковий голова.

Якщо ж пікет під стінами НКРЕКП не дасть результатів, то працівники обласних газових господарств пікетуватимуть Кабмін та адміністрацію Президента.

Архіви