«Посадовці Львівської міськради обманули нас. Вони казали, що дадуть довідку про відсутність у нас заборгованості, але їхнє зволікання призвело до того, що з опечатаного приміщення нашої галереї вночі вивезли твори мистецтва у невідомому напрямку», – про це на прес-конференції повідомила директор львівської мистецької галереї «Арт-11» Оксана Мачеус.
Нагадаємо, управління комунальної власності торік заповзялося через суд (позов і рішення були датовані одним днем!) та державних виконавців виселити СПД Оксани Мачеус із нежитлових приміщень за адресою: пл. Ринок, 28 загальною площею 314 кв м, мотивуючи свої дії тим, що галерея не використовує приміщення за призначанням і має борг за оренду.
Проте Оксана Мачеус оприлюднила акт звірки взаєморозрахунків між галереєю «Арт-11» та управлінням комунальної власності ЛМР, із якого випливає, що на кінець року заборгованостей не було (був лише рахунок на поточну місячну оплату, який галерея оплатила). А про те, що галерея таки використовує приміщення за призначенням, свідчить те, що в цьому приміщенні залишилися «заручниками» твори мистецтва на 1,5 млн грн.
20.12. 2010 року Мачеус О. В. оскаржила в Галицькому суді м. Львова дії ДВС та звернулася з вимогою визнати їх незаконними, однак це не запобігло сутичці, яку працівники галереї розцінили як «рейдерське захоплення», під час якого було побито працівника галереї Василя Мачеуса та затримано міліцією Михайла Юськіва й Артура-Вієта Ву Мачеуса.
Про інцидент засновники галереї повідомили прокурора міста, але за 15 днів так і не отримали жодної реакції на заяву. Тому 30 грудні вони написали заяву до Прокуратури області, міліції й навіть СБУ.
«Це завдяки меру Львова я тепер боржниця на 1,5 млн гривень, бо не змогла забрати речі із опечатаної галереї. Їх вантажили на машину вночі до 5 години ранку й відвозили на якийсь терміновий розпродаж з аукціону. При цьому розбивали двері й портал історичної пам’ятки. Парадокс: щоб поставити двері треба безліч дозволів від пам’яткоохороних служб, а щоб зруйнувати – жодного! Окрім того в приміщенні залишалися мої особисті речі: зимовий одяг, дипломи, кошториси, угоди, бухгалтерська документація, печатка, касовий апарат. Акту про вилучення цих речей ніхто нам не дав. Що я тепер маю казати тим художникам, які співпрацювали із нашою галереєю? А це Петро Сипняк, Микола Николин, Іван Твердун, Іван Драган, Зеновій Курило та багато інших. У нас були авторські речі в одному примірнику. Була колекція глечиків, яку ми довго збирали, були різьблені дерев’яні ікони та вишиті сорочки, навіть керамічна скульптура із Грузії! Це все, по суті, в нас вкрадено! Тому нам не лишається нічого іншого, як вважати міськраду, прокуратуру, суд та міліцію грабіжниками», – розпачала Оксана Мачеус, архітектор за освітою, яка 10 років поклала на реставрацію згаданого приміщення, узявши дозволи у Держкультурспадщини, Галицької адміністрації управлінні архітектури та управління охорони історичного середовища ЛМР.
Завтра зневірена галеристка намагатиметься привернути увагу депутатів, що зійдуться на сесію ЛМР, до проблеми, у якій вона винними бачить саме посадовців міськради.
Довідка ЗІКу.
Галерея «АРТ-11» заснована 2005 року з метою пропаганди і популяризації українського та світового мистецтва шляхом проведення виставок, мистецьких акцій, пленерів художників тощо. Власним коштом галерея здійснила ремонт приміщень на пл. Ринок 28,37,38 у Львові, що дало змогу не лише покращити експлуатаційні характеристики приміщень, а й зберегти історичне середовище пам’яток архітектури.
За час діяльності Галереї проведено чимало публічних мистецьких заходів. Зокрема, варто згадати міжнародні виставки сучасного образотворчого мистецтва, виставки провідних львівських художників, а також численні мистецькі акції, акредитації творчих робіт архітекторів, скульпторів, проведені у тісній співпраці із Спілкою художників України, Спілкою архітекторів України, Спілкою дизайнерів України. Особливо запам’яталися виставка сучасного іконостасу для УГКЦ в селі Андріянів Городецького району; презентація погруддя Юліана Головінського – крайового првідника ОУН, котрий загинув від рук польської жандармерії у 1930 році; презентація видань «Націоналізм» Дмитра Донцова, «З Австрії на Колиму» Леоніда Мухи, «Мистецтво+математика» Олега Боднара.
У штаті галереї – вісім працівників.