Site icon Прес-клуб

Яка довіра, такі й відсотки: економіст пояснив, чому Львів сплачує захмарні суми за кредитними ставками

У той час, коли європейські міста беруть кредити під 2-5% річних виплат, у Львів за ті ж самі суми займу виплачує аж 16-18%. Чому така різниця? Економісти пояснюють це різним рівнем довіри до позичальника

Про це пише DailyLviv.

– Відсотки – це рівень довіри, – сказав кандидат економічних наук Олег Жовтанецький. – Що більше довіри – то вони нижчі. І у цьому сенсі ми бачимо, що наше місто такої довіри ще не має. Є позитивний момент – ми рухаємося у бік ЄС, тому вони нас підтримують. Але банки зважують усі ризики, прораховуючи, наскільки місто доцільно такі кошти витрачає, чи ефективно господарює. І тут у нас, як бачимо, є проблеми.

Щоб заощадити і не загрузнути в боргах, каже експерт, використовують два шляхи: збільшують податки і скорочують видатки. Перший шлях є вельми непопулярний, а другий влада міста навіть не розглядає.

– Місто живе так, наче нічого не сталося, не існує ніякої пандемії. А всі видатки, як я бачу, корелюють з виборами. Один лише приклад – ось ці масові ремонти міських доріг, пік яких припав на вересень 2020 року, перед самими місцевими виборами. Бо треба саме зараз продемонструвати містянам, як ефективно працює міська влада. Насправді ж вона живе за принципом – після на хоч потоп! – сказав Олег Жовтанецький.

Цю думку економічний експерт висловив у Львівському пресклубі під час експертної дискусії «Жити VS Виживати?», де обговорювали шляхи економічного розвитку Львова в умовах пандемії.

Львів врятує економічна модель, яка діяла у повоєнній Німеччині – експерт.

Борговий колапс у Львові: місто потребує ще 1 мільярд на будівництво доріг – депутатка ЛМР.

Кому потрібні у львівській мерії 1800 працівників, які з’їдають пів мільярда грн? – докторка економічних наук.

 

Відео: Львівський пресклуб

Exit mobile version