Site icon Прес-клуб

Як живуть переселенці у трьох селах Заболотцівської громади

Про це журналісти довідаються 30 травня під час престуру “Жінки світла і добра: виклики для жінок-ВПО у новій громаді – як вирішують”.

 

Організатор заходу “Центр “Жіночі перспективи” оприлюднив докладну програму престуру, який відбувається в рамках проєкту Womens New Horizons (адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок у Львівській області), що його реалізовує ГО «Центр «Жіночі перспективи» за підтримки проєкту ООН Жінки в Україні «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні» та фінансує Уряд Швеції у співпраці з Офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

ПРОГРАМА

8:45 – збір журналістів, вул. Городоцька, біля ТЦ “Скриня”.

9:00 – виїзд у Заболотцівську ТГ.

11:00 – с. Висоцько.

Інтерв’ю з багатодітною мамою Світланою Расперовою (9 дітей). А також зустріч з

двома родинами-ВПО, Альони Мороз та Ольги Безугли.

Ці три жінки брали участь у розробленні стратегії з розв’язання питання доступу до громадського транспорту в громаді.

12:30 – с. Заболотці. Відвідини прихистку для ВПО, де проживають 23 переселенці, які пересуваються на візочках.

Інтерв‘ю зі засновником хоспісу, переселенцем Олексієм та іншими волонтерами й мешканцями.

14:00 – с. Заболотці. Зустріч з головою сільради і розмова про особливості проживання переселенців у селах: надання соціальних, медичних послуг, можливостей отримання освіти та працевлаштування.

15:00 – 16:00 – Обід в кафе «Галіція» (с. Заболотці).

 16:00 – с. Лугове. Відвідини волонтерської кухні, де жінки-переселенки разом з місцевими жительками готують страви для військових та мешканців прихистку в хоспісі.

Інтерв’ю з волонтеркою Альбіною Поцілуйко та іншими жінками-переселенками.

17:00 – Виїзд до Львова

Довідка про проєкт

Мета проєкту Womens New Horizons – надати допомогу жінкам-ВПО у сфері задоволення найбільш актуальних потреб та реалізації їхніх прав на участь у прийнятті рішень на місцевому та регіональному рівнях.

У рамках проєкту внутрішньо переміщені жінки (жінки-ВПО) та жінки з громади, що приймає, отримують доступ до необхідної гуманітарної, психосоціальної, інформаційної, правової, економічної та іншої підтримки. Проєкт заохочує жінок-ВПО брати участь у житті громади, ініціювати прийняття важливих для ВПО і мешканців рішень як на місцевому, але й національному рівнях.

Одним з перших етапів проєкту було дослідження у 9-ти громадах області щодо потреб ВПО. У дослідженні взяли участь близько 400 жінок-ВПО та місцевих мешканок у таких громадах: Великомостівська, Жовківська, Заболотцівська, Стрілківська, Новояворівська, Самбірська, Червоноградська та Сколівська ТГ і місто Львів.

У рамках проєкту уже відбулися престури у Сколівську, Новояворівську, Самбірську, Стрілківську та Червоноградську територіальні громади.

Exit mobile version