Так пояснив канадський воррент-офіцер наявність одиннадцяти мішеней на стрільбищі. Хоча на позиції до стрільби вийшло всього десять українських солдатів.
– А раптом їх прийде не десять, а одиннадцять? Тож ми маємо запасну мішень. Або ж раптом одна мішень впаде під час стрільби? Тоді солдат може продовжувати свої тренування на іншій мішені. Це і є план «Б», – жартують канадійці.
Але сьогодні, 2 березня, під час прес-туру для журналістів до Міжнародного центру миротворчості та безпеки (Яворівський полігон), що був організований Львівським прес-клубом спільно з Регіональним медіа-центром Міноборони України (м. Львів), ніяких планів «Б» не було.
Однак канадські військові виставили дуже жорсткі умови для фото та відеозйомок.
– Знімати канадських військових, у яких не приховані обличчя, – заборонено. Брати інтерв’ю у військових, які є в бронежилетах, зі зброєю та готуються вийти на позиції чи повертаються з них – заборонено. Дозволено розмовляти тільки з тими, у кого на кітелі вказано прізвище. Ще можна фотографувати солдата, якщо його обличчя заховане в балаклаві та під тактичними окулярами, тобто, якщо його впізнати буде неможливо, – інструктували українських журналістів канадські військовослужбовці.
Вони неухильно стежили за дотриманням цих правил. І коли солдати, які стріляли, змінювали позицію та поверталися обличчям до журналістів, відразу лунала команда: «Камери розвернули, опустили, жодних облич!»
Свої вимоги вони пояснили параграфами своїх посадових інструкцій та тим, що дбають про безпеку своїх підопічних та їхніх родин. Адже майже всі, хто зараз тренується на полігоні, скоро повернуться в зону АТО.