Site icon Прес-клуб

Учасники АТО надають перевагу заочному навчанню

Мешканці тимчасово окупованих територій мають квоти на вступ лише до університетів, які переміщені з тієї зони на підконтрольні території. У Львові таких вишів немає.

Про це сьогодні, 15 липня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему:
«Вступна кампанія-2016: як спрацьовують нові технології і що потрібно удосконалити?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив відповідальний секретар приймальної комісії НУ “Львівська політехніка” Роман Шуляр.

Натомість львівські виші приймають учасників АТО та переселенців з Криму. 
– Зараз допущено до участі в конкурсі за квотою для мешканців Криму лише три особи. Зацікавленість є, але процедура трохи складна. Спочатку вступники мають у школі скласти державні іспити з української мови та літератури й історії України. І вже третій предмет – складати у виші, – пояснює він.

З-поміж учасників АТО подали документи 30 осіб. З них 20 вже мають результати ЗНО, а десять – будуть складати іспити 23 липня.

За словами відповідального секретаря приймальної комісії Львівського національного університету імені Івана Франка Андрія Гукалюка, до їхнього вишу подали всього 15 заяв учасники АТО.

– Значна частка подає заяви на заочну форму навчання, – каже він.
Також багато є звернень щодо того, чи діти учасників АТО мають пільги під час вступу.

– Ми пояснюємо, що згідно з цьогорічними умова прийому лише учасники АТО мають право вступати за пільгами, в межах встановлених квот. Хоча кількість бажаючих дуже невелика, – розповідає Андрій Гукалюк.

А, як повідомив заступник відповідального секретаря приймальної комісії Національного лісотехнічного університету України Ярослав Мацишин, до їхнього вишу подали заяви лише п’ять учасників АТО.

Exit mobile version