Site icon Прес-клуб

У центрі Турки замість Алеї героїв-захисників України споруджують торговий комплекс (відео)

У неділю у кінотеатрі цього колишнього райцентру на Львівщині відбудуться громадські слухання.

 

Про це DailyLviv.com повідомив заступник голови ГО “Учасники АТО Турківщини” Микола Коноваленко. У п’ятницю група активістів з Турки на пресконференції у Львівському пресклубі розповіла про зловживання владою і бюджетними коштами у Турківській міській раді.

– У центра міста Турка, біля пам’ятника Тарасу Шевченку, біля флагштоку з державним прапором, розпочали нібито будівництво МАФів. Загальну площу – 582 квадратних метри – вже залито бетоном з арматурою, зроблено фундамент, – розповів Микола Коноваленко. – А за попередніми намірами там мав бути музей Бойківщини, а поруч – Алея слави загиблих героїв російсько-української війни.

За словами Миколи Коноваленка, у російсько-українській війні загинуло близько 60 вихідців з Турківщини.

ГО “Учасники АТО Турківщини” з приводу такого будівництва звернулася до поліції і з’ясувалося, що законних дозвільних документів на цю будову ніхто не давав, запевняє Микола Коноваленко.

На пресконференції у Львові депутат Турківської міської ради, голова депутатської комісії зі законності Микола Федаш розповів, що на сесії міськради він звернувся до міського голови з приводу рішення про таке сумнівне будівництво у центрі міста. Міський голова Ярослав Паращич, також учасник Євромайдану і АТО, сказав, що колегіальне рішення про це ухвалив виконком Турківської міськради. Буцімто підприємець наполегливо клопотав про надання йому дозволу на короткочасне розташування на цьому місці малих архітектурних форм.

– Я з’ясував, що звертався підприємець Іван Онишко – два рази виконком розглядав його клопотання. Першого разу йому відмовили. Вдруге рішення виконкому було ухвалене за 10 днів до повномасштабного вторгнення – у січні 2022 року.

Локацію ділянки визначили майже геніально, без будь-якого GPS – “поряд з кінотеатром”.

Міський голова Ярослав Паращич пояснив Миколі Федашу просто: для надання такої площі у безоплатне користування підприємцеві достатньо рішення виконкому, також місту не потрібно орендної плати за цю землю, а якщо комусь щось не подобається у цій справі, то нехай звертається до суду.

Депутат Микола Федаш, який працює у Турці приватним нотаріусом, сумнівається у соціальній справедливості і містобудівній доцільності такого доброчинного надання ділянки на майже 600 квадратних метрів у центрі міста для розташування на ній торгового комплексу. За законом, на цю ділянку мав бути проведений конкурс, відкритий аукціон за рішенням сесії міської ради. Крім того, законодавство дозволяє надавати для МАФів площу не більше 30 квадратних метрів.

У Турківській міській раді виконком складається з осіб, які прямо підпорядковані міському голові, розповів Микола Федаш: всі начальники відділів міськради, всі старости, заступники міського голови і секретар міської ради. Тобто навіть однієї особи, яка би представляла громадськість, громадські організації, у виконкомі немає. Чимало рішень виконкому міськради просто невідомі мешканцям тергромади, бо вони не оприлюднені на сайті Турківської міської ради.

На пресконференції, в якій також взяли участь член ради ГО “Учасники АТО Турківщини” Євген Стерляніков і громадський активіст Павло Данчишак, промовці розповіли про невиправдане преміювання працівників Турківської міської ради під час воєнного стану, про відремонтовану дорогу до будинку міського голови Ярослава Паращича без належної проектно-кошторисної документації, про маніпуляції з грішми за фарбу для шкільних ремонтів, про поділ учасників бойових дій на “своїх” і “чужих”, коли справа доходить до земельних наділів.

Докладно про це дивіться у відео.

Exit mobile version