Site icon Прес-клуб

У Львові пояснили, чому дистанційне та змішане навчання школярів порушує Конституцію України

В умовах карантину немає рівного доступу до початкової і середньої освіти.

Українські родини мають дуже різні статки, і далеко не всі батьки можуть забезпечити дітей технічними засобами для дистанційного навчання. Таку думку висловила Наталія Тимчій, голова Львівської міської організації ВО “Батьківщина”.

– Ніхто не відміняв Конституцію України, яка гарантує рівний доступ до навчання, – сказала Наталія Тимчій під час засідання «Як змінить долю львівських вчителів дистанційне навчання?», яке відбулось у  Львівському пресклубі.  – Але у Львові є багатодітні або родини на межі бідності, для яких якісний комп’ютер чи смартфон – розкіш. Як ці діти зможуть вчитися дистанційно? Чи подбає про них держава? А ще у нас є родини із сіл, де постійно виникають проблеми з інтернетом. От у Зашкові днями 12 разів за добу світло зникало. Про яку рівність тут можна говорити? Я також непокоюсь за дітей з особливими потребами – у випадку із дистанційним навчанням вони взагалі втратять навички соціалізації, яка для них є вкрай необхідною.

Наталія Тимчій запевнила, що дистанційне навчання ще більше загострить проблему із педагогічними кадрами.

– У Львові вже зараз, напередодні 1 вересня, є 81 вакансія у школах: переважно не вистачає вчителів фізики, математики, інформатики, іноземних мов, – зауважила Наталія Тимчій.  – У зв’язку із епідемією МОН планує ввести поділ на групи, щоб у класі перебувала менша кількість дітей. Але ж це додаткові кадри, додаткове навантаження! Звідки візьмуть стільки вчителів, яким платять по 5-6 тис. грн заробітної плати?

На її думку, держава мусить вже і негайно підтримати і школу, і заклади профтехосвіти, щоб не порушувати конституційні гарантії.

– Уже на найближчій сесії ВР треба прийняти закон, який би захищав педагогів на рівні із медиками. Адже освіта, знання наших дітей – не є менш пріоритетними, ніж здоров’я, – наголосила Наталія Тимчій.

У Львові хочуть вчителів прирівняти до медиків за рівнем загрози захворювання на COVID-19.

Exit mobile version