Цього року буде дуже багато осіб, які не вступили у жоден виш, на жодну форму навчання. Про це сьогодні, 11 серпня, під час прес-конференції за підсумками проекту Товариства Лева «Вступ очима громадськості 2009» заявив заступник відповідального секретаря приймальної комісії Національного лісотехнічного університету Михайло Олійник.
Він, посилаючись на власний досвід, а не на свою посаду, зазначив, що є проблеми з тими абітурієнтами, які опинилися під рискою. В майбутньому, за словами Олійника, слід чітко передбачити, що мають робити ті діти, бали яких не надто високі, утім і не найнижчі, але вони опинилися під рискою. «Часто абітурієнти просто не можуть вчасно зорієнтуватися», – додав він.
Відповідальний секретар приймальної комісії НУ «Львівська політехніка» Роман Брилинський вважає, що слід накласти обмеження на кількість напрямів, куди може подавати заяву абітурієнт. Адже в останні дні більшість просто не подають оригіналів документів і вишам доводиться виправляти списки зарахованих осіб. Це створює хаос. За словами п. Романа, навіть в останній день зарахування були випадки, що абітурієнти забирали свої документи. «Такі люди знаходять якісь ще шпарини. Це трохи дивно, бо в нас одна дівчинка, яка була зарахована на будівельний факультет, забрала в останній день документи і перевелась у Медуніверситет», – розповів він. Також, є випадки, коли зараховані особи хочуть забрати документи вже сьогодні, 11 серпня, хоча вступ на державну форму навчання 10 серпня закінчився по всій Україні.
Координатор проекту «Вступ очима громадськості 2009» Людмила Роман зауважила, що товариство виходитиме з пропозиціями до Міністерства, щоб наступного року владнали і ситуацію з пільговиками. «Наприклад, щоб пільговик міг один раз скористатися своєю довідкою і подавати лише її оригінал на вибрану ним спеціальність, а не копії на всі факультети», – пояснила вона. А також, варто було б, щоб виші виставляли більші прохідні бали на найпрестижніші факультети, щоб зразу відбувався відсів.
ЗІК