Site icon Прес-клуб

«Самопоміч» пропонує продати з аукціону все обласне майно, – Інна Свистун

Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській обласній раді Інна Свистун повідомила сьогодні, що партійні депутати розробили проект положення, яким запропонують проводити приватизацію обласного майна через аукціони і конкурси. Завтра депутати «Об’єднання «Самопоміч» винесуть цей проект на на розгляд депутатів облради.

Завтра, 25 квітня, відбудеться перше засідання сесії Львівської обласної ради з новим складом президії. Віднедавна посаду першого заступника голови ЛОР – замість члена фракції «Об’єднання «Самопоміч» Парасковії Дворянин – обіймає Андрій Білоус, представник громадського руху “Народний контроль”.  Про це сьогодні, 24 квітня, під час прес-конференції на тему: “Як працює Львівська облрада після змін у президії? Переформатування роботи, пропозиції щодо конкурентної приватизації, будівництво доріг без контролю якості”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській облраді Інна Свистун.

За її словами, звільнення їхнього представника з керівної посади повинно було колись статися хоча б тому, що фракція «Самопоміч» є незручною для інших політичних сил.

– Коли «Самопоміч» у результаті виборів прийшла до Львівської облради, то іншим партіям було з нами складно. Нам казали: ось вам 12 відсотків бюджету. А ми казали: нам не потрібно, нас цікавлять результати роботи, чіткість та прозорість у розподілі коштів. Напевно, ми були іншими і не знайшли порозуміння з іншими політичними силами, – висловила припущення Інна Свистун.

Вона вважає, що їхню фракцію ввели в оману перед голосуванням за бюджет, коли «Самопоміч» вимагала чіткого постатейного розпису – на що і як будуть витрачати кошти. Представники інших сил пообіцяли це зробити і не дотримали слова.  

Інна Свистун зауважила, що фракція «Самопомочі» в облраді налічує 13 депутатів. У кожній з комісій є представник цієї фракції, який відстоює інтереси своєї політичної сили.

А одна із новацій цієї партії – проводити майнову приватизацію через аукціон чи конкурс. Для цього “Самопоміч” створила проект положення, який пропонує проводити приватизацію саме цим шляхом. Завтра на розгляд депутатів облради «Самопоміч» виносе цей проект.
– Я би все майно продала. Якби майна не було, то в депутатів би з’явився час для міркування над стратегіями розвитку різних територій. Замість того, щоби ділити майно, – Інна Свистун вважає, що зараз у депутатів ЛОР занадто багато корупційних спокус, які відволікають їх від державотворення. 

Водночас, відповідаючи на запитання журналістів про загрозу скуповування обласного майна на аукціонах представниками однієї найзаможнішої сім’ї на Львівщині, Інна Свистун сказала:
– Так чи інакше, але приватизація відбудеться. Майно знайде свого власника. Ні міська, ні обласна ради не є маклерами на ринку нерухомості. А майно має мати власника, він має дбати за нього. Це хороший процес. Питання – в який спосіб ми це проведемо.

Приклади спокус, які чигають на депутатів облради, надала член комісії з питань дорожнього господарства, представниця фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Письменна. Вона сказала, що комісія, в якій вона працює, цього року розподіляла 172 млн гривень бюджетних коштів.
– Дороги області в такому стані, що на них треба кілька бюджетів області відразу. Але це через те, що немає стільки коштів і немає кому лагодити ті дороги. Але, основне, – немає цілковитого контролю за якістю ремонтів. Коли ми вносили пропозиції щодо обов’язкового незалежного технічного нагляду, то нас ніхто не підтримав, – каже Тетяна Письменна.

За її словами, труднощі в роботі постають і тому, що членам комісії видають списки доріг, що потребують ремонту, під час засідання комісії.
– Ми домовлялися, що нам нададуть списки хоча б за день. Адже доріг, які потребують ремонтів, в області дуже багато. Але нам сказали, що не можуть цього зробити, тому що тільки вчора укладали ці списки та розподіляли кошти, – депутат облради Тетяна Письменна робить висновки, що хтось з її колег, невідомо за які заслуги, має доступ до інформації швидше та може внести свої правки.

Через що, як вона стверджує, на бродівські та дрогобичські дороги надано по 13 млн гривень, а на буські – тільки 600 тисяч.
– Тому під час засідання комісії «забирають» два мільйони з Яворівського району та додають їх до Буського. Бо бачать, що буде страшний скандал. Чому саме з Яворова, де було всього шість мільйонів, ніхто не пояснив. Тоді як кошти з Дрогобича та Бродів ніхто й не порухав, – ставить риторичні питання Тетяна Письменна.

Також, за її словами, сьогодні депутати під час засідання комісії з питань дорожнього господарства будуть ділити кошти на вуличне освітлення. Це – 15 млн гривень, за які планують освітлити 150 переходів на трасах, які проходять через населені пункти. Під час цього засідання комісії також очікують сильні баталії.

Exit mobile version